مدیر مجموعه فرهنگی، تاریخی و مذهبی تخت فولاد گفت: به مناسبت سالروز وفات عالم عارف بابارکن الدین در 26 ربیع الاول، طرح ساماندهی تکیه بابارکن الدین افتتاح می شود.
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی، تاریخی و مذهبی تخت فولاد، سیدعلی معرک نژاد با اشاره به اجرای پروژه های مختلف در این طرح گفت: تابلوی ساماندهی تکیه بابارکن الدین، تجهیز و راه اندازی چله نشین شیخ بهایی، راه اندازی نمایشگاه روباز معرفی تخت فولاد و راه اندازی فروشگاه اقلام فرهنگی از جمله طرح های شاخص این طرح است که اقدامات آن آغاز شده است. 
وی با بیان اینکه تکیه بابارکن الدین با اجرای ویژه برنامه های فرهنگی مذهبی به صورت هفتگی پویا می شود، اظهار داشت: اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در روزهای پنجشنبه و جمعه، قرائت سوره مبارکه یاسین در روزهای پنجشنبه و جمعه نیم ساعت قبل از اذان و قرائت دعای روح بخش کمیل بعد از نماز مغرب و عشا از جمله این برنامه ها می باشد. 
مدیر مجموعه فرهنگی، تاریخی و مذهبی تخت فولاد با تاکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی ما آشنایی شهروندان با مجموعه تخت فولاد است، افزود: در راستای تحقق این هدف، کارشناس و راهنمای گردشگری برای راهنمایی مخاطبان مستقر شده و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 9 صبح تا اذان مغرب و عشاء در خدمت مراجعه کنندگان می باشند. 
شایان ذکر است تکیه و بقعه بابارکن الدین، قدیمی ترین بنای تاریخ دار موجود در مجموعه تاریخی گورستان تخت فولاد می باشد و  مدفن عارف مشهور قرن هشتم هجری، بابارکن الدین بیضاوی شیرازی است که اغلب سالهای زندگی را در اصفهان سپری ساخته و در بین مردم، حکام، اعیان و بزرگان اصفهان صاحب احترام بسیار بوده است و در سال 769 قمری درگذشت.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست