جوابیه استانداری اصفهان به خبر کیهان در خصوص ممنوعیت شعار مرگ بر آمریکا در تشییع شهدای گمنام
سه شنبه 27 مرداد 1394, 11:27

به گزارش رویش نیوز، پس از انتشار خبر کیهان با تیتر «مرگ بر آمریکا در اصفهان ممنوع شد؟!» و اشاره به دستگیری دو تن از فعالین فرهنگی اصفهانی با حکم شورای تامین استانداری این شهر، به جرم تلاش برای تهیه پلاکاردهای دست نویس با مضامین استکبارستیزانه که با همکاری بیش از 20 مرکز فرهنگی مردمی، و با هدف شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای غواص تازه تفحص شده عملیات کربلای 4 صورت پذیرفته بود، استانداری اصفهان جوابیه‌ای خطاب به مدیرمسئول کیهان ارسال کرده است. متن جوابیه به شرح ذیل است:
مدیرمسئول محترم کیهان
با سلام
به گواهی شاهدان ملت انقلابی و خداجوی اصفهان مراسم استقبال از کبوتران خونین‌بال و غیورمردان کربلای ایران و شهیدان سرافراز غواص و گمنام در روز به یاد ماندنی نوزدهم مردادماه سال 1394 از عظیم‌ترین و حماسی‌ترین اجتماعات مردم شهیدپرور اصفهان بود به طوری که به اذعان مسئولین برگزاری و خبرنگاران و عکاسان و پیشکسوتان و رزمندگان حتی از مراسم تشییع بیش از 370 شهید که به طور همزمان در 25 آبان سال 1361 صورت پذیرفت و امام امت خمینی کبیر(ره) آن جمله مشهور را درخصوص اصفهان بیان فرمودند (در کجای دنیا می‌توانید جایی مثل اصفهان پیدا کنید همین چند روز پیش بیش از 370 شهید را در یک روز تشییع نمودند) از حیث حضور مردم و جوانان چه بسا باشکوهتر و پرجمعیت‌تر بود.
این حضور باشکوه و حماسی همراه با جلوه‌های زیبایی از وحدت، همدلی، همزبانی و یکپارچگی برگزار گردید، نقطه اوج این مراسم علاوه بر جنبه‌های عاطفی و سیل اشک و شور و شعور، جنبه استکبارستیزی و مبارزه با مظاهر استکبار در زمان فعلی و دوران کنونی بود. به طوری که جای جای این اجتماع عظیم و بی‌نظیر مملو از پلاکاردها، دست‌نوشته‌ها، بنرها و پارچه‌نوشته‌هایی با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر استکبار، نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا و نظایر این موارد بود که تصاویر منتشر شده در سایت‌ها، روزنامه‌ها، فضای مجازی و حتی شبکه‌های اجتماعی گویای این مطلب است و جای هیچگونه شک و شبهه‌ای را باقی نمی‌گذارد.
همچنین مجریان این استقبال باشکوه که همه از نهادهای انقلاب اسلامی ایران هستند در طول مسیر علاوه بر شعار محوری الله‌اکبر مرتب با شعارهای یاد شده جمعیت را مشایعت می‌نمودند و اکثر مسئولین از جمله استاندار محترم مسیر طولانی میدان امام(ره)- خیابان احمدآباد- خیابان بزرگمهر تا گلستان شهدا را همراه با مردم و همگام با شور و احساسات و شعارهای مردمی طی نمودند.
در پیام‌هایی که مسئولین استان بالاخص نماینده محترم ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان و همچنین استاندار اصفهان قبل از مراسم جهت دعوت مردم به حضور در مراسم استقبال صادر نمودند همگی بر این نکته تاکید کردند که شهدا متعلق به هیچ گروه و جناح و دسته و باند و حزب سیاسی نیستند و متعلق به اسلام و ملت رشید ایران هستند و لذا این مراسم بایستی به نمادی عظیم از وحدت، همدلی و همزبانی تبدیل گردد و اجازه هیچگونه حاشیه‌پردازی و خارج کردن مراسم ارزشی استقبال از شهیدان سرافراز از مسیر اصلی داده نخواهد شد. و این چنین هم شد گرچه عده‌ای انگشت‌شمار و شناخته شده در تلاش بودند که این مراسم ارزشی را از مسیر اصلی خود خارج نموده و در جهت اهداف خود مصادره به مطلوب نمایند که بحمدالله موفق نشدند.
از روزنامه با سابقه‌ای همچون کیهان انتظار این بود که با بررسی و تعمق بیشتر و دقت‌نظر کافی نسبت به انتشار این‌گونه مطالب اقدام می‌نمود و این حضور مثال‌زدنی، بی‌سابقه و بی‌نظیر را با اینگونه مطالب سخیف تحت‌الشعاع قرار نمی‌داد. زیرا انتشار این مطلب کذب و انتخاب این تیتر موهن ظلمی مضاعف به مردم شهیدپرور و خداجوی اصفهان و ستمی آشکار بر مراسمی بود که به جلوه زیبایی از وحدت و همدلی و از طرفی استکبارستیزی ملت قهرمان اصفهان تبدیل شد.
بنابراین تیتر انتخاب شده برای گزارش اختصاصی کیهان تحت عنوان «مرگ بر آمریکا در استان اصفهان ممنوع شد»، از اساس کذب محض می‌باشد و ادعای تلاش برای حذف مصادیق استکبارستیزی نیز کاملا دروغ بوده و تکذیب می‌گردد و از مسئول محترم انتظار دارد با تولید‌کنندگان این مطلب کذب برخورد لازم صورت دهد.
پاسخ کیهان:
گزارش خبری کیهان، با بررسی اتفاقی که رخ داده، پاسخ این پرسش اساسی را دنبال می‌کند که آیا قرار است در پی برخورد با فعالین فرهنگی و بازداشت آنها، تنها به این جرم که مشغول تهیه دست‌نوشته‌هایی با مضمون استکبارستیزی بودند، شعار مرگ بر آمریکا ممنوع شود!؟ طبیعتا برای آنها که اصفهان و مردم غیور آن سامان را می‌شناسند، این استفهام‌انکاری، به روشنی گویای همه‌چیز هست و طبیعتا انگ برخی موج‌سواری‌ها به آن نمی‌چسبد که اگر جز این بود، کیهان در عذر تقصیر به پیشگاه آن مردم غیور، پیشتاز و پیشقدم بود. یقینا  احدی توانایی ایجاد تغییر در تفکرات انقلابی مردم شهیدپرور استان اصفهان در پاسداشت اهداف استکبارستیزانه نظام جمهوری اسلامی و ممانعت آنان از شعار مرگ بر آمریکا را ندارد و رفتار انقلابی مردم اصفهان در تشییع پیکرهای مطهر شهدای غواص، افتخاری ملی و حماسه‌ای ماندگار محسوب می‌شود افتخاری که صد البته کمکی به حل پرونده مذکور و رمزگشایی از علت دستگیری فعالین فرهنگی تهیه‌کننده پلاکاردهای حاوی مضامین ضد آمریکایی نمی‌کند!
بدیهی است که مفهوم تیتر کیهان برای خبر مزبور، این نبوده که از سر دادن شعار مرگ بر آمریکا جلوگیری شده است بلکه با علامت سوال و تعجب (؟!) پرسیده شده که مگر سر دادن این شعار ممنوع است که فلان فعال فرهنگی و انقلابی و فرزند شهید مورد مؤاخذه قرار می‌گیرد؟! و البته اگر در انتقال این مفهوم بی‌دقتی شده باشد، از مردم شریف و انقلابی اصفهان پوزش می‌خواهیم و نه از احضارکنندگان و مؤاخذه‌کنندگان فرزند شهید.
2- آنچه در توضیحات استانداری اصفهان کماکان مغفول باقی مانده موضوع نامکشوف دستگیری طلاب فعال فرهنگی و فرزند شهید اصفهانی است که به جز تلاش برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم تشییع شهدای غواص و ذکر مظلومیت فرزندان ملت که به حکم جنایت‌آمیز عوامل استکبار جهانی به شهادت رسیدند، گناهی نداشته‌اند. اگر غیر از این بوده انتظار می‌رود استانداری اصفهان درباره علت صدور حکم عجیب شورای تامین  آن استان  به شماره  ۹۴/۴۵۵/۳۸۳۹۶ مبنی بر «دستگیری، نگهداری در محل مناسب و آزادی پس از پایان مراسم تشییع شهداء» با هدف ممانعت از حضور فعال فرهنگی مذکور در بدرقه همرزمان پدر شهیدش پاسخ درخوری بدهد.
3- در جوابیه استانداری اصفهان، علاوه بر حذف علامت سوال در تیتر گزارش خبری کیهان موضوعی نامعلوم «تکذیب» شده است! براساس اطلاعات بدست آمده، تنها پس از ورود تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و علمای  استان اصفهان به پرونده فعالین فرهنگی بازداشت شده، آزادی این افراد رقم خورده و ماجرا ختم شده است

 

نظرات

- اصفهانی
جناب استاندار محترم و استانداری محترمتر!
اینکه مردم اصفهان یکی از عظیم ترین و حماسی ترین اجتماعات شهر را در 19 مرداد رقم زدند چه ربطی به شما داره؟! اندکی از نقشتون در حماسه سازی مردم بفرمایید!
اینکه جای جای این اجتماع عظیم و بی‌نظیر مملو از پلاکاردها، دست‌نوشته‌ها، بنرها وپارچه‌نوشته‌هایی با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر استکبار، نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا و نظایر این موارد بود چه ربطی به شما داره؟! نکنه شما نوشتید دادید دست ما؟! اگه میتونستید که همش را جمع می کردید!
اینکه مداحان و مجریان و مردم دم به دم شعار مرگ بر آمریکا سر می دادند چه ربطی به شما داره؟! نکنه از شما سفارش گرفته بودند یا تهدید؟!اگر میتونستید که صدای مردم را خفه میکردید همانطور که رئیس تون با تمام قوا طی این دو سال داره این کار را انجام میده!
بجای شانتاژ بازی وفرافکنی بهتر جواب اتهام هایی که متوجه خودتون هست را بدید البته اگر جوابی دارید و از حماسه ای که مردم اصفهان خلق کردند خرج خودتون نکنید!
1394-06-02 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- یک شهروند اصفهانی
احسنت...
ضمنا الآن این جوابیه ها خیلی رسانه ای نشدند. باید در جمع خواص اصفهان رسانه ای بشوند تا ماهیت اینها روشن شود.
1394-06-09 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- یک شهروند اصفهانی
...

برای من سوال است:
با توجه به این که فرماندهان نواحی مقاومت بسیج، عضو شورای تامین هستند...
چرا آنها مانع تصویب و اجرای این حکم نشده اند؟
1394-06-09 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.