ابهام اساتید صنعتی اصفهان درباره سوابق علمی معاون جدید دانشگاه
چهارشنبه 03 مهر 1398, 20:31

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان طی حکمی دکتر بهروز ارباب شیرانی را به سمت معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه منصوب کرد.
در حکم انتصاب دکتر ارباب شیرانی، برخورداری از «سوابق درخشان علمی»، از جمله ویژگی‌های بارز نامبرده مطرح گردیده است. ارباب شیرانی که از سال 1372 عضو هیئت علمی این دانشگاه بوده است مطابق پایگاه های استنادی «اسکوپوس» و «گوگل اسکالر»، در حال حاضر دارای مجموعاً 6 مقاله علمی با شاخص ارجاع (h-index) برابر با 3 و مجموع حدود 56 ارجاع است. این در حالی است که حتی بسیاری از اعضای هیأت علمی جوان همین دانشگاه، دارای رزومه پژوهشی بسیار قوی‌تری هستند!
از آنجا که دانشگاه صنعتی اصفهان همواره به عنوان یکی از دانشگاههای برتر کشور و پیشگام در حوزه پژوهش و فناوری مطرح بوده‌است، انتصاب فردی با جایگاه ضعیف علمی و پژوهشی در کسوت معاونت پژوهشی این دانشگاه، ابهامات و سوالات متعددی را مطرح نموده‌است. آیا این قبیل انتصابات علی رغم حضور اساتید مبرز و بسیار توانمند در حوزه پژوهش در راستای شایسته سالاری است؟! این سوال وقتی جدی‌تر می‌شود که معاون جدید دارای رزومه مدیریتی درخوری نیز نمی‌باشد و در اسفندماه 1397 پس از حدود یک سال حضور ضعیف در سمت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری اصفهان از سمت خود استعفا نموده است!
انتظار می رود مسئولین محترم وزارت علوم تحقیقات و فناوری نسبت به اینگونه انتصابات واکنش مناسب نشان دهند تا حیثیت و مصالح حال و آینده دانشگاههای برتر کشور، قربانی فشارها و سهم خواهی های جریان های سیاسی نگردد.

پایگاه استنادی اسکوپوس:
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=55643329800

پایگاه استنادی گوگل اسکالر:
https://scholar.google.com/citations?hl=fa&user=j48Ys1AAAAAJ

 

نظرات

- عضو هیات علمی
سلام ایشان نه تنها از نظر پژوهشی بلکه از نظر آموزشی هم بسیار ضعیف هستند و در ارزیابی های فضای مجازی نیز بیش از 60 درصد ایشان را ضعیف ارزیابی کرده اند. بد نیست به سایت شخصی ایشان هم سر بزنید https://arbabshirani.iut.ac.ir/. متاسفانه کشور ما با رابطه اداره می شود وقتی شنیده می شود اقوام ایشان در ستاد انتخاباتی دولت بی تدبیر روحانی فعالیت داشته اند انتظار بیشتری از وضعیت پیشرفت کشور نمی شود داشت. وقتی دانشگاه اینطور مدیریت شود چه انتظاری از امیدواری جوانان داریم؟
1398-07-04 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- امین
خاک بر سرتون برای این حد از مغرضانه رفتار کردنتون... من طرفدار دکتر ارباب شیرانی نیستم ولی اینکه رزومه علمی رو ارجاع بدید به مقاله! و واسه عدم صلاحیت بهش استناد کنید، کثیفیش روشنه! قطعا هیچ نهاد و مسئولی به چنین استدلال مسخره ای بها نخواهد داد ولی این هیچ چیز از کثیفی کار شما کم نمیکنه...
1398-07-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- کمنام
چند طرح تحقیقاتی دارد ان هم مهم است
1398-07-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.