نظر 18 نماینده استان اصفهان در مورد شفافیت آرا+جدول
شنبه 30 شهریور 1398, 16:33

 

از 18 نماینده استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیرامون شفافیت آرای نمایندگان سؤال شد که 16 نفر موافق، 1 نفر مخالف و یک نفر نیز پاسخگوی تماس‌های مکرر خبرنگار فارس نبود.

نظر 18 نماینده استان اصفهان در مورد شفافیت آرا+جدولبه گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، پس از آن که وکلای ملت با 2 فوریتی بررسی شدن طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس مخالفت کردند، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان طی سخنانی ضمن انتقاد شدید از پنهان بودن آرا، خطاب به نمایندگان مخالف شفافیت آراء مجلس گفت: «چه کسی به شما حق داده که شفاف رأی ندهید؟ چه چیزی را از ملت پنهان می‌کنید؟».

این اظهارات واکنش‌های گوناگونی را در میان نمایندگان مجلس و نیز عموم مردم برانگیخت. هرچند به گواهی فضای مجازی در سطح مردمی، غلبه با موافقان شفافیت آرای نمایندگان مجلس بود، اما چند تن از نمایندگان بدون اینکه به صراحت در مخالفت با شفافیت آراء در مجلس سخن بگویند، به طرح چنین موضوعی بر روی منبر مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) اعتراض کردند، البته در مقابل، گروهی دیگر از نمایندگان با حمایت از پناهیان، موافقت خود را با شفاف شدن رأی منتخبان ملت در مجلس اعلام کردند.

همین اظهارنظرها بهانه‌ای شد تا به سراغ نمایندگان مجلس برویم و طی تماس‌هایی با وکلای ملت، کوشیدیم نظر صریحشان را درباره شفافیت آرا جویا شویم؛ در ادامه نظر نمایندگان استان اصفهان پیرامون این طرح را مشاهده می‌کنید. نماینده نوزدهم اصفهان هم مرحوم صفاری نطنزی است که مدتی قبل پس از مدتی بیماری، دعوت حق را لبیک گفت.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.