تقدیر استاندار اصفهان از ائمه جمعه استان
یکشنبه 06 مرداد 1398, 13:49

 

استاندار اصفهان گفت: ائمه جمعه به خوبی نقش هدایتگری خود را در استان اصفهان ایفا کرده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، عباس رضایی در همایش چهلمین سال برگزاری نمازجمعه اظهار داشت: مردم هوشیار استان اصفهان نیز با حضور پرنشاط و با میل و رغبت خود، سنگرهای نماز جمعه را حفظ کرده‌اند و عشق و دوستی خود را به ولایت ابراز می‌دارند که این امر از برکات الهی است.

استاندار اصفهان ادامه داد: روایات و احادیث بسیاری در خصوص اهمیت نماز جمعه وجود دارد که پس از انقلاب اسلامی، این فرضیه الهی به فرمان امام خمینی (ره) برای اولین بار در تهران برگزار شد و امروزه یک جمعیت باشکوه را در سراسر کشور با برگزاری نماز جمعه شاهد هستیم که بسیار اثربخش است.

وی با بیان اینکه برکات نماز جمعه برای همه مردم و مسؤولان مشهود است، گفت: افرادی هم که به دلایلی نتوانند در این فریضه الهی شرکت کنند از طریق استماع خطبه‌های نمازجمعه از صدا و سیما، از معارف آن بهره‌مند می‌شوند.

رضایی اضافه کرد: ائمه جمعه استان به خوبی نقش هدایتگری خود را در استان اصفهان ایفا کرده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: دست اندرکاران برگزاری نمازجمعه در سطح استان نیز انسان‌هایی خدوم هستند که با عشق وعلاقه و صداقت، در سرما و گرما از استراحت خود می‌گذرند و در برپایی این نماز فعالیت می‌کنند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: در شرایط فعلی، کشور با محدودیت‌هایی روبرو است که این موضوع را به خوبی در تریبون‌های نماز جمعه می‌توان چهره به چهره با مردم در میان گذاشت چراکه معتقدم انس بامردم امیدآفرین است.

وی اضافه کرد: در سفری که به شهرستان فریدن داشتم در ملاقاتی چند ساعته با 147 نفر دیدار کردم که همین دیدارهای بی واسطه توانست مشکلات بسیاری را رفع کند.

رضایی با اشاره به اینکه مسؤولان باید گوش شنوای همه مردم باشند، خاطرنشان کرد: البته همه مردم و مسؤولان باید در چارچوب‌های کلی نظام و با رعایت خط قرمزها که دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است، حرکت کنند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.