دبیرکل تشکل رویش در جلسه احزاب با استاندار:
عضو مجرم در شورای شهر، نتیجه نبود نظارت استصوابی
پنجشنبه 03 مرداد 1398, 13:50

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان گفت: جلسه احزاب و تشکل‌ها با حضور استاندار، فرماندار اصفهان و معاونان آن‌ها با موضوع راه‌اندازی خانه احزاب و نشاط اجتماعی روز گذشته برگزار شد.

در دیدار گروه‌های سیاسی و استاندار اصفهان چه گذشت؟
به گزارش رویش نیوز، حامد یزدیان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: جلسه احزاب و تشکل‌ها با حضور استاندار، فرماندار اصفهان و معاونان آن‌ها با موضوع راه‌اندازی خانه احزاب و نشاط اجتماعی روز گذشته برگزار شد.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان گفت: احزاب و تشکل‌ها در این جلسه به طور کلی در خصوص ضرورت راه‌اندازی خانه احزاب، برگزاری انتخابات مجلس و حضور حداکثری مردم و مسائلی از این دست صحبت کردند.

وی افزود: استاندار اصفهان نیز درباره مشکلات استان و اینکه شرایط اقتصادی کشور و استان شرایط سختی است و همه باید به بهبود این شرایط کمک کنند، به ایراد سخن پرداخت و گزارشی از شرح اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی به طور مختصر ارائه داد و درخواست کمک احزاب برای همراه کردن مردم را مطرح کرد.

یزدیان در ادامه تصریح کرد: به عنوان دبیر تشکل رویش نیروهای انقلابی در استان اصفهان در خصوص موضوع جلسه نکاتی را در دو محور ارائه کردم.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان اذعان داشت: نکته اول این‌که پیگیری راه‌اندازی خانه احزاب به طور جدی توسط احزاب دنبال نمی‌شود و عمده احزاب درخواست انجام این کار و پیگیری‌ها را از سمت استانداری و معاون سیاسی داشتند.

خانه احزاب دولتی نگاه انتقادی ندارد

وی تأکید کرد: بنده اگر چه موافق این پیگیری‌ها هستم اما در کل معتقدم خانه احزاب باید توسط خود احزاب و پیگیری خود آن‌ها و حتی با سرمایه گذاشتن خودشان راه‌اندازی شود.

یزدیان تصریح کرد: خانه احزابی که توسط استانداری راه‌اندازی شود و نامه‌ها و پیگیری‌ها را معاونان استانداری انجام دهد خانه احزابی که بعداً بتواند خیلی صریح و شفاف وارد فضای سیاسی شود و یا به فضای سیاسی استاندار هم در جای خود اشکال وارد کند نمی‌شود و باید یک نگاه دولتی به آن داشت.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم خانه احزاب به شکل آرمان‌خواه و عدالت‌خواه کارهای خود را انجام دهد باید از ابتدای تأسیس به طور مستقل شروع به کار کند و مخصوصاً اینکه احزاب سرمایه‌های خود را به میدان آورند و از مساعدت دولت کمک بگیرند.

ایجاد مطالبه‌گری در مردم نقش احزاب در نشاط جامعه

وی بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های نشاط سیاسی و اجتماعی جامعه نگاه مردم به حاکمان و منتخبان در دوره قبلی است، یادآور شد: در این راستا از احزاب و تشکل‌ها درخواست داشتم که در زمان انتخابات آینده فضای مطالبه گری به جای بحث‌های شعاری را در اولویت بحث خود قرار بدهند.

یزدیان با اشاره به انتخابات شورای شهر اصفهان، ابراز کرد: در انتخابات شورای شهر دو سال گذشته در حالی شورایی انتخاب شد که منتقد نظارت استصوابی بودند.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی در استان اصفهان افزود: نتیجه زمانی که احراز صلاحیت فقط از دستگاهی اجرایی بررسی می‌شود و عدم وجود نظارت استصوابی در انتخابات شورای شهر را امروز می‌بینیم.

نتیجه عدم وجود نظارت استصوابی عضو شورای شهر مجرم است

وی ادامه داد: نتیجه این می‌شود که یک عضو شورای شهر نه به عنوان متهم بلکه به عنوان یک مجرم شناخته و در نهایت به دو سال انفصال از خدمات و فعالیت اجتماعی و حضور در شورای شهر محکوم می‌شود.

یزدیان با بیان اینکه نظارت استصوابی نقطه قوت نظام است، بیان کرد: وجود نظارت استصوابی در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری به بررسی صلاحیت بهتر کمک می‌کند بنابراین از استاندار و فرماندار درخواست کردم بیش از این شهر را معطل نکنند.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: بیش از 3 ماه و نیم است یک عضو شورای شهر در جلسات غایب است، به حکم دادگاه هم هست و قانون هم می‌گوید اداره شوراها تکلیف دارد که اگر عضوی بیش از 2 ماه به هر دلیل در جلسات حضور نداشت توسط شورای شهر از عضو علی‌البدل دعوت به حضور شود در حالی که این امر اتفاق نیفتاد.

تعداد اعضای زوج شورا اثرگذار در ایجاد بحران شهری

وی با تأیید بر این‌که قانون‌گذاری به این دلیل تعداد اعضای شورای شهر را فرد در نظر گرفته که برخی تصمیمات مهم شورا ممکن است شهر را دچار بحران کند اضافه کرد: حضور تعداد اعضای در شورای شهر اصفهان به صورت زوج ممکن است در ماه‌های آینده شهر اصفهان را در مسأله مدیریت شهری دچار مشکل کند.

یزدیان تصریح کرد: درخواست کردم استاندار و فرماندار قبل از اینکه شورای حل اختلاف و حکم بخواهد وارد این قضیه شود و مشکل شورای شهر را حل کند دستور بدهند این مسأله توسط رییس شورای شهر که در جلسه هم حضور داشتند برطرف شود و با تمهیدات فرماندار و دستگاه‌های اجرایی ترمیم شورا اتفاق بیفتد.

دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی مطرح کرد: غالب تشکل‌ها و احزاب مانند دبیر جامعه اسلامی مهندسین، دبیر حزب مؤتلفه، عضو حزب توسعه ملی و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان در این جلسه صحبت کردند

 

نظرات

- کمنام
پس چه شد ان همه شعارقانون گرایی
1398-05-09 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.