جهانگیری به رهبر انقلاب نامه نوشت
دوشنبه 13 اسفند 1397, 12:28

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جهانگیری به رهبر انقلاب درباره لوایح FATF نامه نوشته است، گفت: ایشان فرمودند با امعان‌نظر لوایح در مجمع بررسی شود.

به گزارش رویش نیوز جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بررسی کنوانسیون پالرمو (۱۱ اسفند) برگزار شد که نظر اعضای تصمیم‌گیری درباره لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) ناتمام باقی ماند و به نتیجه نرسید، لذا مقرر شد، درباره پیوستن و یا نپیوستن به این لایحه در نشست سال آینده تصمیم‌گیری شود.

براساس این گزارش اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در دو گروه موافق و مخالف درباره این لایحه اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان به اظهارنظر پرداختند، که به علت طولانی شدن مذاکرات، فرصت به رأی‌گیری نهایی نرسید.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره برخی صحبت‌های مبنی بر اعلام نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای لوایح «پالرمو» و «CFT» و نامه‌نگاری علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص با رهبری، اظهار کرد: «خیر، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره لوایح به رهبری نامه‌ای ننوشته است».

وی با بیان اینکه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور نامه‌‌ای به رهبر انقلاب درباره لوایح ارسال کرده و ایشان نامه‌ جهانگیری را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: «رهبر معظم انقلاب اسلامی، در پاسخ به نامه جهانگیری فرمودند مجمع با امعان‌نظر لوایح مربوط به FATF را بررسی و رسیدگی کند و این نامه با مرقومه سال گذشته جهانگیری به رهبری تفاوت دارد»

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.