قالیشویی‌های با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارند
شنبه 11 اسفند 1397, 09:00

قالیشویی موسسه‌ای است که کلیه خدمات نظافت و شسشتوی انواع فرش با استفاده از مواد شیونده مناسب را انجام می‌دهد. امروزه قالیشویی‌های زیادی برای شستشو و نظافت فرش‌ها وجود دارد. قالیشویی‌ها با توجه به تعرفه‌ای که دریافت می‌کنند؛ خدمات متنوعی ارائه می‌دهند.  کیفیت خدمات قالیشویی‌ها با یکدیگر متفاوت است و ویژگی‌های موسسات قالیشویی که نسبت به سایر قالیشویی‌ها خدمات با کیفیت‌تری ارائه می‌دهند عبارتند از:

 

ارائه مشاوره پیش از انجام خدمات

بارزترین ویژگی‌ قالیشویی‌های مناسب ارائه مشاوره درباره میزان کثیفی و آلودگی فرش و همین‌طور نحوه شستشو و استفاده از مواد شوینده مناسب آن است. موسسات قالیشویی با کیفیت پیش از ارائه خدمات، کارشناسی را به محل ارسال کرده تا فرش را بررسی کند و اگر علاوه بر شستشو به خدمات ترمیم اعم از رفوگری، پرداختکاری، لکه برداری، دارکشی، ریشه‌زنی، ریشه‌بافی، شیرازه بافی و از بین بردن سوختگی  نیاز داشت آن را با رضایت مشتری انجام دهند.

 

روش‌های مدرن و مکانیز

قالیشویی‌های با کیفیت از روش‌های مکانیزه برای شستشوی فرش‌های ماشینی و فرش‌هایی که الیاف حساسی مانند، فرش دستباف استفاده می‌کنند. در این روش‌ها از دستگاه‌ها و ابزارهای پیشرفته‌ای برای شستشو و خشکشویی فرش‌ها استفاده می‌کنند. روش مدرن و مکانیزه شستشوی فرش معمولا از ایمنی بالاتری برخوردار است و احتمال آسیب، خرابی و تداخل رنگ‌های فرش در آن پایین می‌باشد. کارخانجات قالیشویی‌هایی که از روش‌های مکانیزه استفاده می‌کنند؛ معمولا در خارج از شهر قرار دارد؛ بنابراین ممکن است مدت زمان تحویل فرش توسط ان‌ها کمی بیشتر از سایر قالیشویی‌ها باشد.

فعالیت زیر نظر اتحادیه قالیشویی

قالیشویانی که خدمات با کیفیت ارائه می‌دهند و می‌توان نحوه کیفیت‌دهی آن‌ها را پیگیری کرد، زیر نظر اتحادیه قالیشویان فعالیت کرده و مجوز رسمی دارند. این نوع قالیشویی‌ها مهر معتبر داشته و در زمان تحویل فرش  به مشتریان فاکتور معتبر اعطا می‌کنند.

 

دریافت هزینه مصوب

قالیشویی‌هایی که تحت نظارت اتحادیه هستند در قبال خدماتی که ارائه می‌دهند؛ تعرفه‌ای که اتحادیه قالیشویی تصویب کرده است را دریافت می‌کنند. قالیشویی‌هایی که زیر نطر اتحادیه فعالیت نمی‌کنندو به اصطلاح غیر قانونی هستند برای انجام خدمات شستشو نظافت فرش معمولا هزینه‌ای بیشتر اخذ می‌کنند؛ بنابراین یکی از نکاتی که در زمان انتخاب قالیشویی باید به عنوان ویژگی قالیشویی با کفیت در نظر گرفت؛ میزان تعرفه آن است.

 

سابقه قالیشویی

یکی از ویژگی‌هایی که قالیشویی‌های با کیفیت دارند سابقه خدماتی است که ارائه داده‌اند و میزان رضایتمندی مشتریان از آن‌هاست؛ به همین دلیل بهتر است پیش از انتخاب درباره سوابق آن تحقیق و بررسی کنید. همچنین می‌توانید برای بررسی سوابق قالیشویی با اتحادیه قالیشوییان نیز تماس بگیرید.

 

تعهد و تحویل در زمان مناسب

یکی دیگر از ویژگی‌های قالیشویی‌های با کیفیت، تعهد آن‌ها به انجام موارد گفته شده است. قالیشویی‌هایی که خدمات با کیفیت‌تری نسبت به سایر قالیشویی‌ها ارائه می‌دهند در زمان مناسب و گفته شده خدمات شسشتو را انجام داده و آن‌ها را به دست مشتریان می‌رسانند.

 

رول و کارو فرش

قالیشویی‌هایی که خدمات باکیفیت انجام می‌دهند در زمان اتمام خدمات، فرش‌ها را رول کرده و کاوری مخصوص آن‌ها را می‌پوشانند و به صورت رایگان در محل به مشتری تحویل می‌دهند.

مبل شویی

نظافت و شسشتوی مبل علاوه بر تمیزی باعث افزایش طول عمر آن نیز می‌شود.

مبل شویی یکی از خدماتی است که معمولا قالیشویی‌های با کیفیت آن را ارائه می‌دهند. این موسسات ابتدا کارشناسی به محل ارسال کرده تا سطوح مبل و میزان کیفیتی آن و نوع مبل را ارزیابی کند؛ چرا که برای شستشو هر نوع مبل باید از مواد شیونده متفاوت استفاده شود. به عنوان مثال برای نظافت مبل چرم نباید از مواد شیونده قوی یا دستگاه‌هایی که اجزاری تیز دارند استفاده کرد؛ چون که مبل چرم به شدت حساس بوده و آسیب می‌بیند. پس از بررسی مبل کارشناس با استفاده از دستگاه مخصوصی پرز و گرد روی مبل را جارو کرده و سپس  بالشتک آن را جدا می‌کند و زیر آن را نیز گردگیری می‌نماید و سپس با دستگاه اصلی مبل را با مواد شیونده می‌شوید و کف مبل  را به وسیله دستگاه مکش از بین می برد و آن را خشکشویی می‌کند و چند ساعت پس از انجام آن،  مبل قابل استفاده می‌باشد. خدمات مبل شویی مجزا از خدمات شستشوی و نظافت فرش انجام می‌شود؛ به همین دلیل هزینه آن به صورت مجزا دریافت می‌شود.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیست



این سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.