سعید نمکی وزیر بهداشت شد+سوابق
دوشنبه 15 بهمن 1397, 14:41

 

نمایندگان با ۲۲۹ ‌رای موافق و ۲۵ ‌رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۵۹ ‌نماینده حاضر به سعید نمکی رأی اعتماد دادند.

به گزارش رویش نیوز؛ صبح امروز جلسه رای اعتماد به سعید نمکی، وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت خانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

در این جلسه محمد حسین فرهنگی، نماینده تبریز و حسین مقصودی، نماینده سبزوار به عنوان مخالف و سید مهدی فرشادان نماینده سنندج و علیرضا سلیمی نماینده دلیجان و محلات به عنوان موافق با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صحبت کردند.

نماینده تبریز گفت: تأمین اجتماعی از سیاست‌های وزارت بهداشت در سال‌های گذشته آسیب دیده است و در دو تا سه دوره اخیر مجلس، بودجه بخش بهداشت به سه برابر رسیده است، آیا این سه برابر شدن، آثار خود را نشان داده و آیا شاهد شرایط بهتری بوده‌ایم؟

محمدحسین فرهنگی افزود: نمکی در طرح تحول سلامت که با ادعاهای فراوانی انجام شد، چه برنامه‌ای دارد که این طرح به اهداف اولیه خود برسد؟ باید مافیاهای دارو و تجهیزات را مدیریت و با آنها مخالفت کند.

وزیر پیشنهادی بهداشت هم خطاب به نمایندگان ضمن اشاره به این که طرح تحول سلامت را با رفع نوسان‌های آن به جلو خواهم برد، خاطر نشان کرد: طرح تحول نظام سلامت توانسته مشکلات زیادی را از دوش مردم کشورمان بردارد.

سعید نمکی ادامه داد: من به عنوان کسی که در سازمان برنامه بودجه در کنار این تیم، منابع مالی آن را مدیریت و هماهنگ می‌کردم به عنوان یک معتقد به این طرح اعلام می‌کنم نقاط قوت طرح را، بیش از پیش به جلو خواهم برد.

نماینده مردم کاشان هم در دفاع از وزیر پیشنهادی گفت: نمکی مدیر گلخانه‌ای نیست و مراحل مدیریت را یکی پس از دیگری طی کرده است، همچنین سررشته وی در حوزه بودجه باعث می‌شود مدیریت و انضباط مالی داشته باشد که هزینه مازاد را در طرح تحول به حداقل برساند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه نمکی برای دوران تحریم نیز در حوزه درمان برنامه دارد، اظهار کرد: وزیر پیشنهادی به درمان کارگران نیز نگاه خاص دارد و به لحاظ شخصیتی نیز در خانواده‌ای متدین متولد شده و روحیه مردمی دارد لذا از آن جایی که کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس اقبال خوبی نسبت به وی دارند از همکاران می‌خواهم که به ایشان اعتماد کنند.

در انتها نمایندگان با ۲۲۹ ‌رای موافق و ۲۵ ‌رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۵۹ ‌نماینده حاضر به سعید نمکی رأی اعتماد دادند.

سعید نمکی، سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۳ دی ۱۳۹۷ است. وی دارای مدرک دکتری داروسازی و تخصص ایمونولوژی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مرتبهٔ علمی استادیاری، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو شورای سیاستگذاری مرکز ملی تحقیقات بیمهٔ سلامت، و معاون سابق محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد. او اولین سرپرست وزارت بهداشت بعد از انقلاب اسلامی است که پزشک نیست.

او در سال ۱۳۹۴ به معاونت امور اجتماعی و عمومی در سازمان مدیریت (سازمان برنامه و بودجه) منصوب شد و به گفته خود وی، ۲۵ سال پیش از این تاریخ، معاون بهداشتی وزیر بهداشت بوده‌است، او همچنین، مدتی مشاور معصومه ابتکاربوده‌است و چندسال مدیرعامل چند کارخانه داروسازی از جمله تولید دارو بوده است. او متولد شهر کاشان است و ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان را در کارنامه دارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.