اجرای ۱۰۰ هزار طرح خوداشتغالی برای مددجویان کمیته امداد در اصفهان
یکشنبه 14 بهمن 1397, 12:36

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار طرح خوداشتغالی در زمینه‌های مختلف برای مددجویان و خانواده‌های آن‌ها در اصفهان اجراشده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از صاحب نیوز؛ بهرام سوادکوهی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای تأسیس این نهاد بخش قابل‌توجهی از فعالیت‌های کمیته امداد اصفهان به سمت خودکفایی نیازمندان و افزایش عزت آن‌ها متمرکزشده بود و ایجاد شرایط بهره‌مندی آن‌ها از شغل آبرومندانه از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد در این زمینه است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان با اشاره به تنگناهای همیشگی مالی، کمبود و کمیابی منابع در عرصه خیر و احسان، تأکید کرد: این باعث شده است که الگوی خودکفایی مددجویان به سمت خوداشتغالی و کمک به راه‌اندازی کسب‌وکارهای شخصی حرکت کند به‌نحوی‌که هزینه ایجاد یک شغل برای مددجویان کمتر از آنچه باشد که در حالت طبیعی در سایر بخش‌های اقتصادی هزینه می‌شود.

سوادکوهی ادامه داد: از ابتدای کار کمیته امداد در استان اصفهان تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار طرح خوداشتغالی در زمینه‌های مختلف برای مددجویان و خانواده‌های آن‌ها اجراشده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان نقش این نهاد در کمک به اشتغال مددجویان را منحصر در پرداخت تسهیلات ندانست و گفت: آموزش به‌عنوان پیش‌نیاز انجام هر کاری در جایگاه شایسته خود در برنامه‌های توانمندی این نهاد قرار دارد و در ۴۰ سال اخیر بیش از ۱۵۰ هزار نفر از مددجویان مخاطب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پایدارسازی و ترویجی بوده‌اند.

وی نقش دیگر این نهاد در کسب‌وکارهای مددجویی را نقش نظارتی و پشتیبانی اعلام کرد و گفت: ۴۰ هزار طرح اشتغال مددجویی در حال حاضر فعال و تحت نظارت کارشناسان این نهاد قرار دارند.

سوادکوهی در انتها یادآور شد: ۲۰ هزار طرح اشتغال مددجویی با نیل به خودکفایی و قرار گرفتن در وضعیت مناسب و پایدار از نظارت این نهاد خارج‌ شده‌اند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.