بررسی بودجه چه زمانی پایان می‌یابد؟
شنبه 13 بهمن 1397, 10:31

 

عضو هیئت رئیسه مجلس زمان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور را اعلام کرد.

به گزارش رویش نیوز اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه بررسی لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون تلفیق به اتمام رسیده است، گفت: پس از تنظیم گزارش کمیسیون هیئت رئیسه این گزارش را چاپ و در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد. از زمان انتشار گزارش نمایندگان 10 روز زمان دارند تا پیشنهادات خود را درباره گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 98 ارائه دهند.

وی با بیان اینکه طبق آخرین برنامه‌ریزی‌های هیئت رئیسه مجلس بررسی لایحه بودجه سال 98 از روز شنبه (27 بهمن) در صحن علنی پارلمان آغاز می‌شود، افزود: نمایندگان هر روز به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه در 2 شیفت کاری لایحه را بررسی و در صورت موافقت نمایندگان در شیفت سوم و روز پنجشنبه نیز لایحه بررسی می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بررسی لایحه بودجه احتمالاً تا 20 اسفند در صحن علنی به پایان می‌رسد، تصریح کرد: با توجه به اینکه همزمان با بررسی لایحه در صحن  مجلس، شورای‌نگهبان نیز مصوبات مجلس را بررسی می‌کند، بنابراین احتمالا 2 روز پس از بررسی نهایی در پارلمان، یعنی تا 22 اسفند بررسی لایحه بودجه در شورای نگهبان هم به پایان می‌رسد و به مجلس ارائه می‌شود.

رنجبرزاده تصریح کرد: پس از آن مجلس ایرادات احتمالی شورای نگهبان به لایحه بودجه را بررسی و مجدداً لایحه را به شورای نگهبان ارسال می‌کند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.