جزئیات جلسه نمایندگان اصفهان با «رضایی»/ استانداری نیاز به خانه تکانی دارد
چهارشنبه 14 آذر 1397, 11:58

 

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: نمایندگان استان اصفهان روز گذشته با توجه به اینکه نتوانسته بودند در جلسه تودیع و معارفه شرکت داشته باشند جلسه‌ای سه ساعته با استاندار اصفهان برگزار و نکاتی را در رابطه با مشکلات استان اصفهان و حوزه انتخابیه خود بیان کردند.
به گزارش رویش نیوز حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی امروز در گفت‌وگو با فارس در رابطه با جزئیات برگزاری جلسه روز گذشته با استاندار جدید اصفهان اظهار کرد: مجمع نمایندگان استان اصفهان روز گذشته با توجه به اینکه نتوانسته بودند در  جلسه تودیع و معارفه شرکت داشته باشند جلسه‌ای در حدود سه ساعت برگزار کردند که بیشتر نمایندگان استان در جلسه حضور داشته و نکاتی را در رابطه با مشکلات استان اصفهان و حوزه انتخابیه خود بیان کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان افزود: مجمع نمایندگان استان اصفهان ظرفیت  مهمی است که استاندار می‌تواند با مشورت با منتخبین مردم در شهرستان‌ها در رفع مشکلات استان گام‌های مؤثری بردارد.

وی ادامه داد: موضوع مهمی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت مشکل آب استان و همچنین احیای زاینده‌رود بود که  طرح‌های غیر کارشناسی در چرخه آب و بازچرخانی آب زاینده رودنیزمورد تبادل‌نظر قرار گرفت و تأکید بر آن شد که باید به  دنبال آب پایدار برای اصفهان باشیم و تمامی اقدامات را حول محور آن قرار دهیم.

موسوی لارگانی در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم حضور نمایندگان در جلسه تودیع و معارفه استاندار گفت:  با توجه به آن‌که این جلسه در روزی برگزار شد که نمایندگان استان  باید در جلسه علنی در مجلس حضور پیدا می‌کردند متأسفانه امکان حضور فراهم نشد؛ البته به نمایندگان استان هم دیر اطلاع‌رسانی شد و هماهنگی هم  بعد از غروب سه‌شنبه بود که امکان مرخصی از سوی نمایندگان برای حضور فراهم نشد.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ناهماهنگی صورت گرفته در زمان  برگزاری این جلسه شبهاتی را ایجاد کرد که مورد قبول نبوده چراکه اگر نمایندگان می‌خواستند نگاه سیاسی به حضور در این جلسه داشته باشند حداقل باید از جناح سیاسی موافق نگاه دولت در این جلسه حضور پیدا می‌کردند، در حالی‌ که هیچ نماینده‌ای در این جلسه شرکت نکرد.

وی بیان کرد: استان اصفهان نسبت به استان‌های دیگر در بسیاری از مسائل عمرانی و رفاهی فاصله گرفته و نمایندگان نیز انتظار ندارند که استاندار جدید به افرادی مسؤولیت دهد که دیدگاهی متفاوت با دولت تدبیر و امید دارند اما توقع این است که افرادی مسؤولیت بگیرند که مواضع سیاسی‌شان نسبت به اجرایی اولویت نداشته باشد.

موسوی‌لارگانی گفت: اگر رضایی بخواهد با مدیرانی که هدف آن‌ها سنگ‌اندازی و سیاسی‌کاری است کار را ادامه دهد قطعاً موفقیتی وجود نخواهد داشت و باید یک‌خانه تکانی در همین زمینه انجام شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: همان‌طور که استانداران قبلی اصفهان با مجمع نمایندگان همراه بودند، درخواست از استاندار جدید این است که با توجه به اتحاد خوب نمایندگان استان در دوره دهم، از این فرصت در جهت تعامل با مجمع نمایندگان استفاده کند تا بتوان با جدیت بیشتر مشکلات را پیگیری و در جهت رفع آن گام‌های مؤثری برداشت.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید گفت: استاندار بیشتر به فکر رفع مشکلات مردم در استان باشد و  نمایندگان را به‌عنوان مشاوران خود در موضوعات مختلف  قرار دهند و اطمینان کامل داشته باشد که هرکجا نیاز به حضور نمایندگان باشد مجمع نمایندگان  آماده همکاری و حضور جدی در کنار مجموعه استانداری خواهند بود.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.