جزئیات اتفاق غیر اخلاقی در یکی از مدارس اصفهان
سه شنبه 13 آذر 1397, 11:37

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای متهم حادثه یکی از مدارس ابتدایی اصفهان گفت: در پی وصول گزارشی مبنی بر آزار و اذیت چند دانش‌آموز در یکی از مدارس ابتدایی اصفهان متهم این پرونده صدور قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برد.
به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، علی اصفهانی با اعلام خبر تشکیل پرونده قضایی برای متهم حادثه یکی از مدارس ابتدایی اصفهان اظهار کرد: در پی وصول گزارشی مبنی بر آزار و اذیت چند دانش‌آموز در یکی از مدارس ابتدایی اصفهان دستور ویژه قضایی صادر و متهم این پرونده که یکی از اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده است با صدور قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، با تعیین شعبه ویژه بازپرسی در دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان تحقیقات تکمیلی در این خصوص در دستور کار قرار گرفته و نتیجه متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در پایان از خانواده‌ها و شکات احتمالی خواست که تا حصول نتیجه مراتب را تنها از طریق دستگاه قضایی استان پیگیری کرده و اطمینان داشته باشند دستگاه قضایی با دقت، سرعت و قاطعیت موضوع را رسیدگی و در صورت ثبوت جرم، اشد مجازات قانونی را برای متهم این پرونده اعمال خواهد کرد.

متهم تجاوز به دانش‌آموزان اصفهان در بند است/ تحقیقات ادامه دارد

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 از نایب‌رئیس انجمن اولیا و مربیان که متهم اصلی این پرونده است، به مراجع قضایی شکایت کرده، فرد متهم دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.
به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، شب گذشته خبری حاکی از آزار جنسی تعدادی از دانش‌آموزان دبستان پسرانه‌ای در محدوده ناحیه 4 آموزش و پرورش شهر اصفهان و تجمع اولیای این دانش‌آموزان در مدرسه، در شبکه‌های مجازی منتشر شد.

علیرضا مهدی امروز در گفت‌‌و‌گو با فارس در خصوص این خبر، اظهار کرد: بعد از ادعایی که اولیای دانش‌آموزان این مدرسه کردند، مسؤولان اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 و اداره کل آموزش و پرورش استان چندین ساعت در مدرسه حضور پیدا کردند و به صحبت‌های اولیای دانش‌آموزان گوش کردند.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه افزود: در نهایت یکسری اقدامات در این خصوص انجام شد که مهم‌ترین آن این بود که اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 از نایب رئیس انجمن اولیا و مربیان که متهم اصلی این پرونده است، به مراجع قضایی شکایت کرد، فرد متهم دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: مراجع قضایی و همکاران ما در حال تحقیق بر روی این پرونده هستند و باید منتظر باشیم که مراجع قضایی نظر نهایی خود را بدهند، فعلاً همه چیز در حد ادعا است و هنوز ثابت نشده است، تحقیقات باید کامل شود تا بتوان به ضرس قاطع گفت که این اتفاق افتاده است.

مهدی در رابطه با ادعای اولیای دانش‌آموزان مبنی بر اینکه مدرک پزشکی دارند، عنوان کرد: اولیای دانش‌آموزان مدعی هستند که نتایج پرونده‌های پزشکی قانونی را در اختیار دارند ولی هنوز مستقیماً به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است و باید منتظر نتایج تحقیقات و نتایج پزشکی قانونی باشیم تا رسیدگی و ثابت شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص برخورد با مدیر مدرسه، اعلام کرد: مدیر مدرسه نه به خاطر این ادعایی که هنوز ثابت نشده است، بلکه به خاطر قصوری که انجام داده و اتفاقاتی که رخ داده و حرمت آموزش و پرورش زیر سؤال رفته است، از کار خود عزل شد و پرونده ایشان به خاطر قصور در انجام وظایف، به هیئت تخلفات ارجاع داده شد.

 

تجمع خانواده‌های دانش آموزان قربانی تعرض جنسی مدرسه‌ای در اصفهان

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.