طالب‌زاده در اختتامیه فیلم مقاومت:
ارزش ریال را پایین آوردند تا امضای FATF را بگیرند
یکشنبه 11 آذر 1397, 13:25

 

کارشناس رسانه و مستندساز گفت: مشاهده می‌کنیم ارزش ریال را به یک ‌چهارم رسانده‌اند تا بتوانند امضای FATF را بگیرند و این در حالی است که طرف مقابل ایران را مرکز تروریست جهان می‌داند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، نادر طالب‌زاده شامگاه شنبه در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که در سالن سوره حوزه هنری با خانواده‌های شهدا برگزار شد، بابیان مفهوم مقاومت و شناخت ساحت‌های مختلف این عرصه اظهار کرد: ابتدا باید به فلسفه مقاومت و معنای حقیقی آن پرداخته شود، با انقلاب اسلامی در سال 57 صحنه نبردی ایجاد شد به‌طوری‌که پس از مدت کوتاهی سفارت آمریکا در ایران تسخیر شد که بر اساس قوانین بین‌المللی اگر در کشوری توسط کشور و سفارت‌خانه بیگانه‌ای کودتا شود، آن کشور می‌تواند به‌منظور جلوگیری از کودتای مجدد، سفارت مدنظر را تسخیر و نابود کند.

کارشناس رسانه و مستندساز انقلاب ادامه داد: به همین دلیل حضرت امام (ره) تسخیر سفارت آمریکا را بزرگ‌تر از انقلاب اول دانستند، از ابتدای انقلاب آمریکا متوجه به وجود آمدن صحنه‌ای از نبرد شد که دارای عقبه فکری، فلسفه، سرباز و لشکر نترس است و هرگز کوتاه نخواهد آمد.

وی تصریح کرد: امروز باید متوجه بود که اصل نبرد هنوز پابرجاست ولی بعضی متوجه این نبرد نیستند که باعث می‌شود عده ای فکر کنند می‌توانند با طرفی که قصد نابودی ما را دارد، کنار بیاید، دست بدهد و مذاکره کند؛ به ‌طوری‌ که مشاهده می‌کنیم ارزش ریال را به یک ‌چهارم رسانده‌اند تا بتوانند امضای FATF را بگیرند و این در حالی است که طرف مقابل ایران را مرکز تروریست جهان می‌داند.

دشمن با کمک عوامل داخلی خود تلاش می‌کند ما را به سخت‌ترین وضع ممکن دچار کند

طالب‌زاده افزود: دشمن هنگامی‌ که در عرصه جنگ پیروز نباشد، به دنبال طراحی‌هایی است که ما را به سخت‌ترین وضع ممکن بیندازد و با برخی عوامل داخلی خود، وارد زمینه‌های مختلف ازجمله اقتصادی می‌شود اما این شرایط به وجود آمده که حاصل کم فهمی آن‌ها است، دیر یا زود می‌گذرد که این درام اصلی باعث شده تمام معادلات آن‌ها طی این 40 سال به هم بریزد.

کارشناس رسانه و مستندساز انقلاب با تأکید بر لزوم مقاومت بر سر مسائل داخلی بیان کرد: فیلم‌سازان و هنرمندان جوان باید عادت به‌ نقد کردن داشته باشند و بدانند که مقاومت فقط مربوط به بیرون از مرزهای جغرافیایی نیست که برای مثال می‌توان به‌ نقد وضعیت آب اصفهان و شرایط اقتصادی مردم پرداخت؛ زیرا که اگر از وضعیت داخلی غافل شویم و مراقبت و نقد نداشته باشیم، دچار فساد خواهیم شد و مقاومت خارجی هم دچار مشکل خواهد شد چراکه نگاه یمن، لبنان، عراق و غزه امروز به ایران است.

وی متذکر شد: در مسئله نقد، بخصوص مستندسازان و فیلم‌ سازان جوان نباید زیر بار سانسور بروند و بدانند این انقلاب همچون سرو ایستاده و مقاوم است و باکم کاری در حوزه مقاومت داخلی باعث آسیب به این سرو نشوند و جوانان امروز باید با مطالعه، صحنه مقاومت و نبرد را بشناسند و با تفکر جهادی، کار و تلاش کنند.

اربعین حقیقت اسلام را به دنیا نشان داد

طالب‌زاده تأکید کرد: دفاع از حقیقت دین خدا صحنه باشکوهی است که دشمن در مقابل، امثال داعش را ایجاد می‌کند که البته تیرشان به سنگ خورده است و برای مثال با مراسم اربعین دنیا متوجه حقیقت اسلام و داعش شده است.

کارشناس رسانه و مستندساز انقلاب خاطرنشان کرد: طرف مقابل ما در این سال‌ها ضربات سنگینی خورده و گیج شده است که این‌یک موقعیت مناسب برای ماست، البته به شرطی که ما هم گیج نشویم و آگاهانه به این نبرد ادامه دهیم.

وی در پایان تربیت نیرو، گم نکردن فلسفه اصلی مبارزه و همچنین خلاق بودن و دچار کلیشه نشدن را از محورهای اساسی یک جشنواره موفق دانست و ابراز داشت: برای رویداد عمار در ابتدا به تربیت مستندساز و فیلم‌ساز پرداخته شد که این تربیت نیرو بسیار مهم است به حدی که می‌تواند در کشورهای دیگر هم تاثیرگزار باشد بنابراین تربیت نیرو، گم نکردن فلسفه اصلی و دچار کلیشه نشدن یکی از عوامل موفقیت جشنواره‌های این‌چنینی است.

هنرمندان اصفهانی تراز اول هستند

در ابتدای این مراسم احمدی‌فر اذعان داشت: استان اصفهان در دفاع مقدس پیشگام بوده است و طی 40 سال انقلاب در همه حرکت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و غیره حضور فعالی داشته و در حوزه‌های هنری، به‌خصوص سینما هنرمندان اصفهانی تراز اول هستند، به همین دلیل طی صحبت با دبیر جشنواره فیلم مقاومت، درخواست ظهور و بروز این جشنواره در اصفهان را داشتیم.

دبیر پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت اصفهان ادامه داد: نتیجه صحبت‌ها، رونمایی از پوستر جشنواره و ویژه‌برنامه عماد مغنیه در اصفهان بود که در مراسم رونمایی از دبیر جشنواره خواسته شد که هم‌زمان با تهران، این جشنواره در اصفهان هم برگزار شود که منجر به اکران 14 مستند، 30 فیلم داستانی کوتاه و یک فیلم بلند با عنوان «سرو زیرآب» با حضور کارگردان اثر شد.

ساخت فیلم شهید ابوالفضل شیروانیان و طاها اقدامی کلید می‌خورد

وی گفت: هنگامی‌که این جشنواره‌ها تمرکز زدایی شود، اتفاقات خوبی در شهرستان‌ها خواهد افتاد که در مورد این جشنواره برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی در اصفهان بود و شروع ساخت دو فیلم از زندگی شهیدان ابوالفضل شیروانیان و طاها اقدامی با مشارکت حوزه هنری اصفهان و انجمن سینمای دفاع مقدس پس از پایان جشنواره خواهد بود.

وی تأکید کرد: فرهنگ مقاومت موضوعی است که در ادبیات کهن وجود داشته و در این 40 سال انقلاب اسلامی هم می‌توان به ‌وضوح دید و البته مقاومت مختص ایران نیست و در دیگر کشورها و همچنین ادبیات دینی هم قابل‌مشاهده است.

به گزارش فارس، در پایان مراسم  از مادران شهیدان حجاریان و جعفر زاده و همچنین پدر شهید سجاد مرادی تقدیر شد و نادر طالب‌زاده هدیه خود را از دستان مادران شهدا دریافت کرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.