چرا فقط برخی سلبریتی‌ها بازخواست شدند؟+ تصویر
دوشنبه 16 مهر 1397, 14:57

 

پس از موج به راه افتاده در پی زلزله کرمانشاه، مردم نوع‌دوست کمک‌های زیادی را سرایز به حساب سلبریتی‌ها کردند اما هیچ‌گاه تکلیف بخش اعظم این پول‌ها مشخص نشد و هیچ‌کسی گزارشی در این باره نداد.
 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، زلزله کرمانشاه که آمد خیلی‌ها را به غرب ایران کشاند و سلبریتی‌ها هم در صف اول این افراد بودند به طوری که اگر سری به اینستاگرام می‌زدید، فقط و فقط عکس خرابی‌های کرمانشاه را می‌دیدی که یا با دوربین خودشان ثبت شده بود و یا از ترس نشستن گرد خرابی بر لباس‌هایشان، توسط دوربین عکاسان به تصویر کشیده شده بود.

دیری نگذشت که صفحات چند صدهزار عضوی و بعضا میلیونی سلبریتی‌ها به سمت دریافت وجوهات مردمی برای حمایت از زلزله‌زدگان رفت و بعضا این وجوهات هم مصارف خنده‌داری از جمله تهیه لوازم التحریر و ... رفت درحالی که مردم زلزله‌زده در نیازهای اولیه خود بازمانده بودند.

با شوری که در دل مردم افتاد، مبالغ خیلی خوبی جهت ساخت مجدد روستاها و شهرهای زلزله‌زده به حساب سلبریتی‌ها واریز شد ولی مردم شاید فقط تصویر چند نفر را از آن‌ها را در کرمانشاه و یا به دنبال پیگیری خدمت‌رسانی دیدند.

این موج تا جایی ادامه پیدا کرد که خبر سوءاستفاده برخی از مشاهیر صفحات مجازی از پول‌های مردم به گوش رسید؛ پول‌هایی که با اهداف خیرخواهانه و پاک به حساب افرادی ریخته شد و هیچ‌کسی هم جز معدودی گزارشی از آن‌ها نداد.

زلزله کرمانشاه در آستانه‌ سالگرد است و هنوز تکلیف بخشی از میلیاردها پولی که به حساب سلبریتی‌ها واریز شده مشخص نیست ولی گویا برخی نهادها به دنبال پیگیری این موضوع هستند و نام‌هایی هم در این باره مطرح شد.

احضاری که به نظر می‌رسد نسبت به همه کسانی که برای بازسازی کرمانشاه پول‌های مردمی را جمع کرده بودند صورت گرفته اما باز هم با برخی جوسازی‌های رسانه‌ای برخی کسب اطلاع را در جای بازجویی جا زدند و نگذاشتند روند بررسی و جمع‌بندی خدمات به مردم به درستی مسیر خود را طی کنند.

نرگس کلباسی دختر خیر اصفهانی هم یکی از این افراد که در توئیترش نسبت به این قضیه واکنش نشان داد.

کلباسی به یکی از کاربران توئیتر که بعد از خبر احضار علی دایی و صادق زیباکلام درخصوص کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان، از او پرسیده بود چرا به او گیر ندادند؟ پاسخ جالبی داده است تا حساب خود را از بقیه عملکردهای غیرشفاف جدا کند: « به من هم گیر دادند، خوشبختانه مدارک حسابداری رو که از روز اول ثبت کرده بودیم بردیم. تشکر هم کردند».

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.