مدیریت شهری غیر انقلابی
دوشنبه 27 فروردین 1397, 10:18یادداشت میهمان- فقیهی: متأسفانه در مدت کوتاه هشت ماهی که از روی کار آمدن شهردار و مدیریت شهری جدید میگذرد، شاهد اشکالات عمده ای نسبت به عملکرد آنان هستیم که در ذیل مختصرا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم :
۱- عدم کار جهادی و انقلابی
۲- عزل و تغییر فراگیر بسیاری از مسؤلین قبلی
۳- ارتباط فوق العاده ضعیف با علما و روحانیون و صاحب نظران حوزوی
۴- ناکارآمدی و ضعف در حل مشکلات مردم
۵- لابی بازی و جناح گرایی
۶- عدم حضور در مراسمات اسلامی و انقلابی همانند : نمازجمعه ، تشییع شهدای مدافع حرم ، راهپیمایی ضد استکباری و...
۷- استفاده از تابلوهای ضد دینی و نامناسب در سطح شهر
۸- عدم بکارگیری افراد متعهد و انقلابی
۹- حاشیه سازی و حرف زدن به جای کار جهادی
۱۰ - اشرافی گرایی و عدم ارتباط قوی با توده های مردم

نکته جالب توجه اینجاست که همان افرادی که در گذشته نه چندان دور فریاد انتقادهایشان گوش فلک را کر کرده بود،  اکنون با به دست گرفتن مدیریت شهری باید بجای حرف زدن و وعده دادن به فکر حل فوری مشکلات مردم شهید پرور اصفهان باشند.
۱- ارتباط ضعیف با علما و صاحب نظران حوزوی کار را به جایی رسانده که حضرت آیت الله مهدوی در مراسم یادواره شهدا که در بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، نسبت به عدم ارتباط شهردار و شورای شهر با ایشان و دیگر علمای برجسته شهر انتقاد شدیدی داشتند.
۲- کار جهادی دغدغه و اولویت مسؤلین شهری نیست، به طوری که هجم مشکلات خصوصا مشکلات معیشتی باعث نارضایتی و گلایه های گسترده شهروندان و حتی کارکنان مجموعه شهرداری شده است. به عنوان نمونه،  عقب افتادن چند ماهه حقوق برخی از کارگران زحمت کش شهرداری خود سندی بر این مدعا است.
۳- لابی بازی گسترده و عزل بسیاری از مدیران خوش سابقه به بهانه های مختلف که آخرین نمونه آن تغییر مدیر خوش نام سازمان پسماند شهرداری بود که تعجب همگان را برانگیخت.
۴- با توجه به رصدهای صورت گرفته هیچکدام از مسؤلین ارشد مدیریت شهری در مراسمات انقلابی از جمله : نماز جمعه، راهپیمایی ضد استکباری، تشییع شهدای مدافع حرم و ... حضور منسجم نداشته اند.
۵- همچنین عدم حضور در میان توده های مردم خصوصا قشر ضعیف جامعه،  به طوری که در این مدت گزارش یا خبری مبنی بر حضور و دیدار چهره به چهره ۶-شهردار و مدیران ارشد شهری با مردم محروم مناطقی همچون : زینبیه ، حصه ، خوراسگان ، ۲۴ متری و ... منتشر نشده است که این خود نشان از عدم کار جهادی و انقلابی و نفوذ اشرافیت در میان برخی از مسؤلان دارد.
۶- تغییر، حذف و جا به جایی برخی تصاویر شهدا که در اسفند و فروردین ماه صورت گرفت نیز اقدام دیگری بود که اعتراض بسیاری از مردم شهیدپرور اصفهان را در پی داشت‌.

 

نظرات

- سلامی
ابادی بتخانه زویرانی ماست
1397-01-27 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اکبر
دوباره ازتون پست گرفتن
1397-01-28 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- سلمان
آن روزی که با استیضاح بی دلیل دکتر سقائیان، شالودۀ اصولگرایی در اصفهان رو به اضمحلال گذاشت، باید اینچنین روزی دیده میشد. (که نشد!) هنوز هم در خوابند مسببان آن اتفاق که با مدیریت معین در شورا و بی بصیرتی عده ای دیگر رخ داد.
1397-01-29 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.