قائم مقام خانه مشروطیت اصفهان در گفتگو با رویش نیوز:
آمادگی خانه مشروطیت برای میزبانی از مهمانان نورزوی
سه شنبه 07 فروردین 1397, 02:19

 

رویش نیوز-سرویس فرهنگی: مصطفی مرتضوی، قائم مقام خانه مشروطیت اصفهان در گفتگو با رویش نیوز اظهار داشت: برنامه های متنوع و جدیدی در نوروز 97 طراحی کردیم تا بتوانیم میزبانی متفاوتی را برای مهمانان نوروزی اصفهان تدارک ببینیم. او از برپایی «غرفه صفاخانه» خبر داد و گفت: «در این غرفه با حضور کارشناسان تاریخی میزهایی متنوع جهت انجام گفتگو قرار دارد که در هر روز به موضوعی خاص از تاریخ و تفکر می پردازد که در کنار آن به معرفی و پیشنهاد مطالعه کتاب هم خواهیم پرداخت. مرتضوی در ادامه از راه اندازی «رادیو مشروطه» و برنامه های جذابی که طی ایام نوروز در این مجموعه اجرا می شود، خبرداد و افزود؛ اجرای تئاتر و عروسک گردانی به منظور انتقال مفاهیم تاریخی و هویتی برای سنین کودک و نوجوان از دیگر برنامه های مجموعه در نوروز 97 است.

تجربه مجموعه در راه اندازی «شربت خانه سنتی» در تابستان سال 96 و استقبال مخاطبان از این اتفاق باعث شد در نوروز امسال نیز این غرفه را داشته باشیم تا بازدیدکنندگان بتوانند ضمن بهره مندی از مشاور طب سنتی از امکان خرید محصولات ارگانیک نیز بهره مند شوند.

مرتضوی به اجرای نقاله خوانی به منظور آشنایی شهروندان با تاریخ و اماکن تاریخی اصفهان نیز اشاره و عنوان کرد: «این برنامه با همکاری هنرمندان اصفهانی همه روزه در میدان امام و خانه مشروطه اصفهان اجرا خواهد شد. گفتنی است، خانه مشزوطیت اصفهان  در ایام نوروز از ساعت 9 صبح تا 8 شب پذیرای علاقه مندان تاریخ و فرهنگ ایران و اصفهان است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.