جزئیات تصمیماتی مهم درباره زاینده‌رود/ مصوبات آب 3 استان روی میز رئیس مجلس
چهارشنبه 23 اسفند 1396, 14:31

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی ظهر امروز پس از پایان جلسه بررسی مسائل آب 3 استان کشور در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصمیم‌های مهمی درباره مشکلات آب 3 استان بهره‌مند از زاینده‌رود در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی گرفته شد.

وی افزود: در این جلسه که دقایقی پیش در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی پایان یافت، تصمیم‌های مهمی با حضور وزیر نیرو، استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و دو نفر نمایندگان کشاورزان این استان اتخاذ شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به سه تصمیم این جلسه اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس بند یک این جلسه، وزیر نیز موظف شده است جدول زمان‌بندی برای هر یک از بندهای 9گانه مصوبات شورای عالی آب اعلام  و اجرا کند.

وی افزود: دربند دوم این جلسه این‌گونه تصمیم‌گیری شده که استان‌های چهارمحال و بختیاری و یزد هم چون استان اصفهان بر اساس جدول تقسیم آب از زاینده‌رود برداشت کنند، به‌عبارت‌دیگر همان‌طوری که این استان در حال برداشت کمتر از منابع آبی زاینده‌رود است، استان‌های چهارمحال و بختیاری و یزد هم کمتر برداشت کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس توافق سوم این جلسه هم، خسارت‌هایی که قرار است از منابع استانی به کشاورزان این استان پرداخت شود، به همه کشاورزان شرق، غرب و شمال استان اصفهان اختصاص یابد.

وی ادامه داد: در ادامه بند سوم بررسی مسائل آب سه استان کشور در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی، تصمیم‌گیری شد که حق‌آبه و اشتراک آب در مهر 97 به کشاورزان  تعلق گیرد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.