شهردار اصفهان در نشست خبری:
به همه شعارهایی که داده ایم عمل کردیم
چهارشنبه 23 اسفند 1396, 13:48

 

به گزارش رویش نیوز: نشست خبری شهردار اصفهان صبح امروز با حضور خبرنگاران رسانه ها و برخی از مدیران شهری در خانه مشروطه اصفهان برگزار شد. در این نشست که به دلیل سفر فوریتی دکتر نوروزی به تهران برای جلسه با وزیر اقتصاد کوتاه تر از حد انتظار بود خبرنگاران سوالات خود را از شهردار پرسیده و شهردار اضفهان به این سوالات پاسخ داد. در ادامه متن این پرسش و پاسخ ها را مطالعه می کنید:

میزان تحقق بودجه سال 96 چه مقدار بوده و برای کاهش کسری بودجه چه اقداماتی باید انجام داد:

من که وارد شهرداری شدم نزدیک به 30 درصد بودجه جذب شده بود. از این جذب هم بخشی وام بود. از آن موقع ما برای افزایش جذب بودجه تلاش کردیم. الان که در پایان سال 96 هستیم اگر اتفاق خاصی نیفتد جذب بودجه 5 درصد بیش از پارسال خواهد بود و در حدود 80 درصد خواهد بود. این منهای عددی است که ما گامهای مهمی برای آن برداشتیم. 500 میلیارد اوراق مشارکت مترو. برای سال آینده هم ما بودجه را افزایش داده ایم و فکر می کنم با توجه به کارهایی که شده است این در سال آینده علی رغم مشکلات زیاد امیدواریم در سال آینده وضعیت بهتری داشه باشیم.

آخرین وضعیت 1300 میلیاردی که دولت برای مترو و سالن اجلاس موافقت با پرداخت آن کرده است پرداخت شد؟

سالن اجلاس در سال 90 افتتاح شد و دولت تامین اعتبارهایش را انجام نداد. الان پروشه به نوعی  گیر افتاده است چون قسمتی از آن در دست بخش خصوصی است. دولت هم دستور پرداخت مبلغی را داده است اما هنوز به حساب ننشسته است. در این طرح مهم اجرای مرکز تجاری و هتل است که در بخش خصوصی است و پیشرفتی نداشته است.

ساختمان های تجاری که در شهر ساخته شده و در تملک شهرداری است، چرا مورد استفاده قرار نمی گیرد؟؟

جهان نما سالها است به دلایلی که در جریان هستید با مشکلاتی مواجه بوده که بخشی مربوط به میراث و بخش دیگری هم به خاطر قراردادهایی است که با مردم بسته اند و مشکلاتی دارد. استقرار یک کارخانه تکنولوزی در این ساختمان را در حال پیگیری داریم. من به جهان نما امیدوارم و با سیاستی پیگیری می کنیم که مرکز تجمع و ترددی علمی در آن جا بشود. میدان امام علی با یک قهر مردمی طرف هست و به دنبال هستیم که این فرصت ها را استفاده کنیم. من فکر می کنم در سال آینده اینها از این وضعیت بیرون خواهند آمد.

تعداد مشاورین شما چند نفرند و با توجه به ضرورت کوچک شدن سازمان های و چارت شهرداری این تعداد مشاوران رو چگونه ارزیابی می کنید:

به نظر بنده این مشاوران کسانی هستند تا کنون به من کمک کنند تا جذب بودجه را به 80 در صد برسانم. مدیران و مشاوران در این مسیر قدم های خوبی برداشته اند و هزینه نیستند بلکه سرمایه اند.

در همین مدت کوتاه برخی افراد که از سمت های خودشان سواستفاده می کردند شناسایی شدند و در دادگاه در حال بررسی است. ما مبارزه با فساد را انجام می دهیم. ما آمده ایم تا حقوق شهروندی و انسانی رعایت شود.

شهرداری برنامه ای برای مقابله با کارتن خوابی و تکدی گری در شهر دارد؟

یک زمینی اختصاص دادیم برای ساختن محلی برای این کارتن خواب ها تا این کارتن خواب ها را کم کنیم. برخی هم این کار رو به یک شغل تبدیل کردند. شورای شهر و بهزیستی روی این موضوع در حال تعامل اند. برای اصفهان این بد است و در حال پیگیری موضوع هستیم

استفاده از نیروهای جوان در تغییرات شهرداری چقدر در نظر گرفته شده است؟

من یقین دارم متوسط سن نیروهایی که من اوردم از متوسط سن نیروهایی که قبلا بودند خیلی کمتر است و درصد حضور جوانان بسیار بالا است و به دنبال هستم تا از نظرات مشورتی جوانان در قالب یک شورا استفاده کنم. به همه شعارهایی که تا الان داده ایم عمل کردیم.

عنوان کرده بودید که در مترو در 4 ماه به اندازه 4 سال کار شده است، این موضوع را تشریح کنید:

من گفتم و اثبات هم می کنم. این کار را کارگران و کارشناسان و مهندسین مترو کردند. از شما دعوت می کنم که صبح یک‌شنبه در میدان امام حسین سوار مترو شویم و در صفه پیاده شویم. در مترو 3 شیفت کار صورت میگیرد. بعد از عید با حضور یک مسئول مملکتی رسما افتتاح کنیم. شما اگر قبلا ایستگاه ها را میدیدید الان متوجه می شدید که چقدر کار شده است. اگر کار این طور شود بسیاری از گره های کور را می شود باز کرد. در سال آینده مترو به سر فاصله 10 دقیقه می رسد. وقتی آمدم 18 هزار نفر در روز استفاده می کردند. الان روزی 30 هزار نفر از مترو استفاده می کنند. مگر آقای شعرباف قبلا هم نبود؟؟ من به شما می گویم که سال آینده 100 هزار مسافر در شهر رفت و آمد می کنند و این یعنی رفع آلودگی هوا و رفع مشکلات زیست محیطی. همه در این راه کمک کردند.رام های قطار را افزایش میدهیم. سرعت افزاش چیدا خواهد کرد. در خط 2 هم کارهایی صورت گرفته و از شهرک امام حسین کار شروع شده است. در پی این هستیم که 14.5 کیلومتر را به ثمر برسانیم. ما با امید جلو میرویم و حمایت شما هم بخشی از امیدی است که وجود دارد.

با توجه به نزدیک بودن نوروز، گردشگری در برنامه های شهرداری چه جایگاهی دارد؟؟

محور اول برنامه ما بحث گردشگری بود و معتقدم این گردشگری اگر به معنای واقعی باشد رونق را به شهر می آورد به دنبال این هستیم تا زیرساخت ها در شهر آماده شود. ما یک سایت را راه اندازی کردیم که اشخاص بتوانند مکانی که می خواهند را رزرو کنند. برای نوروز آمادگی ویژه ای داریم و امیدواریم تا 26 اسفند که آغاز طرح نوروزی ما است اتفاقات خوبی در شهر خواهد افتاد.

 

 

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.