عضو کمیسیون امنیت ملی:
دولت باید سفیر انگلستان را اخراج کند
یکشنبه 20 اسفند 1396, 09:24

 

ابولفضل حسن بیگی گفت: ما اگر با این ضعیف برخورد کنیم فردا این حادثه در کشورهای دیگر و حتی در آمریکا و فرانسه و جای دیگر به وجود می آید و باب می شود برای این که که حریم شکنی بکنند و پرستیژ بین المللی ما را خدشه دار کنند
توطئه انگلیس باید در نطفه خفه بشود/ دولت باید سفیر انگلستان را اخراج کند/ پرستیژ بین المللی ایران نباید خدشه دار شود
به گزارش رویش نیوز به نقل از جهان نيوز: نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت: دولت باید هر چه سریع تر سفیر انگلیس را احضار و شکایت خود را اعلام کند و یا حتی سفیر را اخراج و سفارت این کشور را ببندد.

ابولفضل حسن بیگی در گفت‌وگو با جهان نيوز افزود: متاسفانه انگلیسی ها از آن جایی که در زمینه های مختلف کم آوردند تلاش می کنند با اقدامات مخربی که انجام می دهند جایگاه خودشان را در سطح بین المللی ارتقا ببخشند که در این زمینه ما شاهد هستیم اقداماتی که انجام می دهند نتیجه عکس می دهد و خودشان را مورد هجمه دیگر کشورها قرار می دهند.

حسن بیگی اظهار داشت: در شرایطی که آقای ولیعهد عربستان سعودی به لندن رفته است و قراداد نظامی سنگین دارد می بندند و برخی از سلاح های کشتار جمعی در اختیار عربستان سعودی قرار می دهند تا اینکه بتواند برای مردم مظلوم بی گناه یمن پیروز بشود برای اینکه در سطح بین المللی اذهان عمومی را از این اقدامی که می کند منحرف کند یک چنین اقدامی مضحکی به سفارت جمهوری اسلامی انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: همه می دانند جریان آقای شیرازی زیر سلطه انگلیس هست و انگلیس به دنبال این است که بین شیعیان انشقاق به وجود بیاورد به همین دلیل هم رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها اعلام کرد که ما شیعه علوی هستیم و شیعه انگلیسی را نمی پذیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضرت امام (ره) هم در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند ما به دنبال فقه جواهری هستیم و ما شیعه اثنی عشری هستیم و تحث هیچ شرایطی شیعه انگلیسی را نمی پذیریم.

حسن بیگی تصریح کرد: اقدامات غلطی که انگلیسی ها دارند انجام می دهند دودشان به چشم خودشان خواهد رفت. در 40 سال گذشته هم دیدیم که انگلیس در توطئه های خودشان موفق نبودند. الان هم به نظر من، خود انگلیس وارد صحنه شده است برای اینکه افکار عمومی و بین المللی را از این اقدام ناشایست خود نسبت به فروش سلاح کشتار جمعی منحرف کنند و به نوعی بخواهند بین شیعیان اختلاف بیندازند.

وی ادامه داد: ما به عنوان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مصرانه از دولت می خواهیم نسبت به اقدام نابخردانه انگلیسی ها برخورد قاطعانه کند. وزارت امور خارجه از مراجعه قانونی بین المللی نسبت به حق و حقوق جمهوری اسلامی اقدام کند و محکم با این کفتار پیر و روباه مکار برخورد کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در اینجا بایستی توطئه های انگلیس در نطفه خفه بشود و از این پس جرات نکند انگلیسی که اکنون در شرایط بسیار بد بین المللی قرار دارد، شرایط ضعیفی که یک روز سردرگم شده که می گوید من از اتحادیه اروپا خارجی می شوم، یک روز می گوید از آمریکا جدا هستیم، یک روز جیره خوار آمریکا هستیم و افتخار می کنیم که نوکر ترامپ باشم و در شرایطی ضعیفی با یک سری اقدامات مضحک و غیر قانونی بخواهد خودش را نسبت به دیدگاه و نگاه بین المللی یک مقداری التیام ببخشد.

وی افزود: نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، انگلیسی ها و آمریکایی ها در موضوع داعش شکست سنگینی خوردند. امروز جهان اسلام اتحاد پیدا کرده و افکار عمومی بین المللی علیه اقدامات آمریکایی ها و آقای ترامپ است و لذا اینها دست به یک سلسله انتحارهای سیاسی می زنند.

حسن بیگی اظهار داشت: شاهد بودیم وقتی که چهار تا آدم وقتی وارد سفارت شدند و به پرچم جمهوری اسلامی اهانت کردند، ساعت ها پلیس انگلیس اقدامی نکرد و خود همین نشان می دهد که پلیس با این افراد هماهنگ بوده است و با هماهنگی سیاست مداران انگلیسی وارد صحنه شدند که انتظار داریم دولت برخورد بسیار قاطع و محکم و برخورد دندان شکنی را به دولت انگلیس انجام بدهد.

وی خاطر نشان کرد: اولا دولت جمهوری اسلامی می تواند سفیر انگلیس را احضار کند و اعتراض و شکایت خود را اعلام بکند و در سطح بین المللی به سازمان ملل شکایت کند زیرا سرزمین ما مورد تجاوز و تعرض دشمن قرار گرفته است.

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: آنها می بایستی که پاسخ گو باشند و خسارت بدهند پرستیژ بین المللی و سیاست جمهوری اسلامی در سطح بین المللی خدشه دار می شود و انگلیس مقصر است از سوی هم حتی می تواند سفیر انگلیس را اخراج کند و سفارت انگلیس را ببندد تا این که انگلیس پاسخ بدهد و متهمان را به جمهوری اسلامی تحویل بدهد و برخورد محکمی با این افراد بکند تا تحت هیچ شرایطی در جاهای دیگر چنین جراتی را نکند.

حسن بیگی تصریح کرد: ما اگر با این ضعیف برخورد کنیم فردا این حادثه در کشورهای دیگر و حتی در آمریکا و فرانسه و جای دیگر به وجود می آید و باب می شود برای این که که حریم شکنی بکنند و پرستیژ بین المللی ما را خدشه دار کنند.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.