مطهری: نمی‌توان باکسانی که خیابان می‌بندند رؤف بود
یکشنبه 13 اسفند 1396, 12:39

 

 
به گزارش رویش نیوز به نقل از صبح نو، آقای علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی روز گذشته در شانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری با اشاره به حوادث خیابان پاسداران اظهار داشت: عده‌ای خیابان را می‌بندند و ما با آن‌ها مذاکره می‌کنیم و این خیلی جالب نیست و نباید نسبت به این‌ها رأفت نشان داد.به گزارش مهر وی افزود: در جایی باید که رأفت نشان دهیم، خشونت به خرج می‌دهیم اما در جایی که باید جدیت نشان دهیم، رأفت نشان می‌دهیم.مطهری گفت: نمی‌توان با کسانی که خیابان را می‌بندند رأفت نشان داد. یک حکومت مقتدر نمی‌تواند در برابر کسانی که نظم عمومی را به هم زده‌اند، رأفت نشان دهد.
 
ورود رییس جمهوری به‌بحث علوم اسلامی صحیح نیست
وی با اشاره به اظهارات رییس جمهور در زمینه علم اسلامی افزود: این که ما علم دینی داریم و نداریم و علوم اسلامی داریم یا نداریم، بحث تخصصی و قابل بحث است و شهید مطهری هم این‌ها را مطرح کرده‌اند اما اینکه رییس جمهوری به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، چنین مسائلی را مطرح کند، درست نیست.مطهری گفت: کسی دنبال این‌ها نیست و اگر بحثی هم هست، بحث علوم اسلامی است که به آن جواب داده شده است. ورود رییس جمهوری به این مسائل صحیح نیست. نماینده مجلس تصریح کرد: رییس جمهور، مدیر اجرایی است و باید کار خود را انجام دهد. در هر دوره‌ای این نقض را می‌بینیم که وقتی در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می‌گیرند، گریزی به صحرای کربلا می‌زنند. در دوره اصلاحات و دولت‌های نهم و دهم و همچنین در این دوره، ورود به این مسائل را می‌بینیم.
 
شهید مطهری اصرار داشتند که روسای جمهوری، روحانی نباشند
مطهری گفت: شهید مطهری اصرار داشتند که روسای جمهوری، روحانی نباشند و پست‌های اجرایی مگر در صورت ضرورت دست روحانیان نباشد.وی افزود: رییس قوه قضائیه هم در همه چیز وارد می‌شود.
 هر کسی باید کار خود را بیان کند و گزارش از کار خود بدهد و پاسخ سؤالات مردم را بدهد و این نقصی است که باید اصلاح کنیم.
 
امکان خروج آمریکا از برجام و بازگشت دوباره تحریم‌ها وجود دارد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما تحت فشار از خارج کشور هستیم و آمریکا فشار سنگینی بر ما وارد می‌کند. امکان خروج آمریکا از برجام و بازگشت دوباره تحریم‌ها هم وجود دارد.
 
بانک‌های خارجی همکاری درستی با ما ندارند
مطهری تاکید کرد: بانک‌های خارجی در اثر تحریم‌ها، همکاری درستی با ما ندارند و طبعاً ما از نظر اقتصادی تحت فشاریم و از نظر داخلی هم با نارضایتی‌ها و اعتراض‌هایی مواجه هستیم.نماینده مجلس گفت: در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و عده‌ای می‌خواهند القا کنند که ما به بن بست رسیده‌ایم و هیچ راهی غیر از اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی از آرمان‌های خود دست بردارد، وجود ندارد اما ما این تلقین را نمی‌پذیریم و معتقدیم انقلاب اسلامی و هر حرکت اجتماعی و هر نهضتی دائماً نیازمند ارزیابی راه طی شده است و نیاز به اصلاح مستمر دارد و انقلاب ما هم از این قاعده مستثنی نیست.
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.