گزارش سقوط هواپیما تهران - یاسوج؛
آخرین اخبار از لاشه هواچیما
دوشنبه 30 بهمن 1396, 13:27

 

به گزارش رویش نیوز،
🚨خبر پیدا شدن لاشه هواپیما صرفا مشاهدات یک نفر بوده است

مومنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان:
🔸اخبار منتشر شده درباره پیدا شدن لاشه هواپیما صرفا مشاهدات یک نفر بوده و قطعی نیست/فارس♦️مشاهده لکه سیاه در ارتفاعات روستای بیده پادنا

معاون هلال احمر کهگیلویه:
🔹بالگردهای امدادی در ارتفاعات روستای بیده پادنا یک سیاهی پیدا کرده‌اند که شک داریم لاشه هواپیمای تهران-یاسوج باشد
🔹هم اکنون عازم ارتفاعات روستای بیده هستیم تا این موضوع را به دقت بررسی کنیم/تسنیم

 

12:32/ جعفر گوهرگانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به افزایش پروازها، پیش‌بینی 10 هزار لیتر سوخت بالگرد در محل را داشتیم و آن‌هایی که از یاسوج پرواز می‌کنند نیز در همان فرودگاه سوخت‌گیری می‌کنند، مواد خوراکی و آب آشامیدنی مورد نیاز برای همه تیم‌های امدادی را داشتیم که باید از مردم منطقه به دلیل مهمان نوازی و همکاری با نیروهای امدادی تشکر کرد.

12:25/ محمدسعید شرفی مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی در جسه اضطراری اظهار داشت: 500 عکس توسط پهپادها گرفته شده که در آنها هیچ اثری از لاشه احتمالی هواپیما نیست؛ تا کنون 14 سورتی پرواز انجام شده است.

12:25/ مرتضی سلیمی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جلسه اضطراری برای یافتن هواپیما از پاکسازی 70 درصد دنای شمالی خبر داد و  بیان داشت: در تجسس‌ها از دو خلبان باتجربه استفاده شده اما تاکنون هیچ خبری از لاشه هواپیما پیدا نکردیم.

12:14/ استاندار اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه امکان تصویربرداری پهپادها از محل سقوط هواپیما وجود ندارد، گفت: پهپادهای متعددی نیز در حال تصویربرداری از محدوده‌های مورد نظر هستند که البته به دلیل مه‌آلودی هوا امکان تصویربرداری پهپادها از محل سقوط هواپیما وجود ندارد.

12:04/ محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان به منطقه پادنای سمیرم به منظور  بررسی اقدامات انجام شده و هماهنگی بیشتر نیروهای عمل کننده می‌رود.

12:01/ گزارش خبرنگاران اعزامی به منطقه حادثه سقوط هواپیما: وضعیت جوی نامناسب است.

11:50/ عباس آخوندی لحظاتی پیش وارد منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج شد.

 

11:43/ جواد فصیحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم با اشاره به اینکه از دقایقی پیش شرایط جوی منطقه دنا مساعدتر شده و بالگردها به حرکت درآمدند، گفت: نیروهای سپاه و بسیج در قالب 5 یگان در محدوده احتمالی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در حال جست‌وجو هستند.(جزئیات بیشتر)

11:30/ خواهران منصوریان ووشوکاران کشورمان نیز در منطقه سقوط هواپیما حاضر شده‌اند.

11:29/ مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: در حال حاضر 200 کوهنورد روی کوه‌ها، 10 پهپاد و 3 هلی‌کوپتر نیز از آسمان در حال رصد منطقه وقوع سانحه ATR هستند و اگر یک ماه هم جست‌وجو زمان ببرد، تا لاشه هواپیما یافت نشود در منطقه می‌مانیم.

11:23/ مدیرعامل آتش‌نشانی یاسوج گفت: پس از جست‌و‌جوی 4 ساعته در سرما و باد شدید منطقه هیچ‌گونه اثری از لاشه هواپیما مشاهده نشد که تا حصول نتیجه در منطقه باقی خواهیم ماند.

11:20/ عباس آخوندی که برای بررسی حادثه سقوط هواپیما به یاسوج سفر کرده در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تا این لحظه وضعیت سقوط هواپیمای تهران- یاسوج در ابهام کامل است؛ منتظر گزارش ستاد بررسی سوانح هستیم.

11:13/ بر اساس اعلام حاضران در صحنه، لاشه هواپیما در مناطق احتمالی سقوط پیدا نشده، نیروهای امدادی همه‌جا را گشته‌اند و احتمال می‌رود هواپیما اصلاً در این مناطق سقوط نکرده باشد، نیروهای امدادی در حال عزیمت به منطقه‌ای معروف به «بازندپیر» هستند.

10:58/ وزیر راه و شهرسازی به همراه رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از طریق بالگرد به سمت محدوده سقوط هواپیما حرکت کرد، خبرنگاران اعزام‌شده نیز از راه میان‌بر در حال نزدیک شدن به محدوده سقوط هواپیما هستند، امام جمعه و نماینده مردم سمیرم در مجلس نیز در منطقه حضور دارند.

10:57/ 2 فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از استان‌های فارس و بوشهر وارد محدوده سقوط هواپیمای تهران-یاسوج شد.

10:36/ محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی که از روز گذشته در منطقه پادنای سمیرم حضور دارد دقایقی پیش وارد منطقه کنگزلی از توابع بخش پادنا شد و گفت: امیدوارم هر چه زودتر با کمک نیروهای امدادی بتوانیم برای تسلای بازماندگان خبری جدید داشته باشیم.

10:32/ بر اساس گزارش خبرنگار اعزامی فارس به محل حادثه تجسس تا ارتفاعات زیر 3 هزار متر صورت گرفته و احتمال پیدا شدن لاشه هواپیما در ارتفاعات بالای 3 هزار متر دامنه کوه دنا وجود دارد.(جزئیات بیشتر)

10:28/ مردم در مقابل بخشداری دناکوه تجمع کرده و در انتظار دریافت خبری از هواپیما هستند.

10:23/ عملیات تیم امدادی هلال‌احمر در هلیکوپتر اعزامی به منطقه حادثه

10:21/ مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان گفت: قرار بوده از هلال‌احمر دو بالگرد بیاید، بالگرد اول مستقر شده اما بالگرد دوم در حالی که به منطقه نزدیک شده بود به دلیل شرایط نامساعد جوی مجبور به بازگشت شد، با بهتر شدن وضعیت هوا این بالگرد نیز به عملیات جست‌وجو اضافه می‌شود.(جزئیات بیشتر)

10:21/ نیروهای مستقر در کمپ اولیه در دامنه کوه دنا در حال پشتیبانی نیروهای عملیاتی و مدیریت تردد خانواده‌های داغ‌دار مسافران پرواز تهران- یاسوج هستند.

09:59/ دقایقی پیش عباس آخوندی مه‌آبادی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور وارد یاسوج شد، وزیر راه و شهرسازی برای رسیدگی به حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، به محل حادثه سفر خواهد کرد و از نزدیک در جریان امور قرار می‌گیرد.

09:54/ بالگردهای اعزام شده به منطقه احتمالی سقوط به علت باد شدید به ناحیه فرود بازگشتند.

09:42/ بر اساس گزارشات تیم‌های امدادی تا این لحظه و با وجود صعود به ارتفاع 3 هزار متری هنوز لاشه‌ای از هواپیما یا موردی مربوط به سانحه رؤیت نشده است.

 

 

09:32/ خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیما در ارتفاعات دنا حضور پیدا کرده‌اند.

09:23/ حسن خدابخش رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه وزش باد دناکوه رو به افزایش است، گفت: احتمال بارش برف به صورت منقطع وجود دارد، دید در شهر سمیرم مشکلی ندارد اما در مناطق کوهستانی این شهرستان شرایط متفاوت است و با وجود ابر و مه شرایط دید مناسب نیست.

09:21/ مسئولان و کارشناسان شرکت آسمان گفت: هواپیمای حادثه‌دیده آسمان به هیچ وجه نقص فنی نداشت. بسیاری از کشورها خواهان خرید هواپیماهای ATR ما هستند، با اینکه عمر آن‌ها زیاد است‌.

08:57/ جزئیات عملیات جست‌وجو کوهنوردان در ارتفاعات دنا

 

08:54/ جهانگیر کریمی معاون فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص محدودیت‌های اعمال شده در مسیرهای منتهی به محل حادثه گفت: محور سی‌سخت به بیده مسدود شده و برای خودروهای امدادی باز است، در سایر محورهای مواصلاتی به منطقه پادنا نیز اعمال محدودیت شده است.

08:53/ گزارش تصویری عکاس اعزامی فارس به منطقه حاکی از پرواز بالگردها و جست‌وجوی منطقه توسط نیروهای امدادی و تخصصی است.

 

08:51/ مهدی نصر اصفهانی رئیس هیأت کوهنوردی استان اصفهان با اشاره به حضور 80 کوهنورد یخ و برف و هیمالیانورد در عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما، گفت: تیم کوهنوردی به دلیل استقرار 4 روزه در دامنه کوه دنا نیازمند مراقبت بیشتری است چراکه هر لحظه ممکن است در حین عملیات با ریزش بهمن مواجه شوند.(جزئیات بیشتر)

08:43/ عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز جهت بررسی آخرین وضعیت سانحه هواپیمای شرکت آسمان عازم یاسوج شد.

 

08:17/ محدوده سقوط هواپیما توسط گروه‌های تجسس شناسایی شده و بالگردهای مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی برای تعیین محل حادثه به پرواز در آمدند.

 

08:10/ سگ‌های زنده‌یاب برای کمک به امدادگران به منطقه اعزام شدند و هلی‌کوپتر و پهپادهای جست‌وجو در انتظار پرواز هستند.

08:09/ بر اساس اعلام خبرنگار اعزامی فارس به منطقه، در این منطقه هوا صاف و آفتابی است و شرایط برای جست‌وجو فراهم است.

08:02/ منصور شیشه‌فروش از برگزاری جلسه مدیریت بحران صبح امروز در بخشداری دنا خبر داد و گفت: با وجود سردی هوا و وزش باد، 26 تیم با پشتیبانی 3 بالگرد به منطقه اعزام شدند.(جزئیات بیشتر)

07:47/ اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: محدوده سقوط هواپیما تا حدود زیادی مشخص شده و امیدوارم محل دقیق حادثه سقوط هواپیما تا ساعت 2 الی 3 بعد از ظهر به صورت کامل شناسایی شود.(جزئیات بیشتر)

07:33/ بر اساس اعلام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان بالگرد هلال‌احمر به منطقه پادنا اعزام شده و جست‌وجوها حوالی روستای «نقل» متمرکز شده است.(جزئیات بیشتر)

07:23/ نصرتی فرماندار شهرستان سمیرم از آغاز عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما در قالب گروه‌های کوهنورد به صورت زمینی و گروه‌های پهپادی متخصص تصویربرداری خبر داد، به گفته وی 105 کوهنورد حرفه‌ای از استان اصفهان برای جست‌وجو به 3 نقطه پیش‌بینی شده اعزام شده‌اند.(جزئیات بیشتر)

06:20/ تیم‌های امدادی هلال‌احمر نیز با تجهیزات کوهنوردی به مناطقی که احتمال سقوط هواپیما در ارتفاعات وجود دارد اعزام شدند.

06:00/ دومین روز جست‌وجوی لاشه هواپیما در حالی پیش از طلوع آفتاب آغاز می‌شود که 80 کوهنورد و چند بالگرد عملیات جست‌وجو را در کنار تیم‌های امدادی و مردم محلی در ارتفاعات دنا ادامه خواهند داد.

منبع: فارس

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.