میدان فیض اصفهان امروز میزبان چهار شهید گلگون‌کفن بود، فرماندهان ارتش و سپاه و سربازان و خانواده شهدا آمده‌اند تا سرشناسانی را بر دوش خود بدرقه کنند که در راه اسلام جان‌فشانی کرده‌اند.

به گزارش رویش نیوز، اصفهان این بار مفتخر به آمدن شهدایی شده بود که 25 سال قبل برای دفاع از حریم امن ولایت و خاک کشور داوطلبانه به جبهه‌های حق علیه و باطل رفتند تا سوگندی که طبق وظیفه یاد کرده بودند را عملاً به اثبات برسانند، شهدایی که لباس سبز رنگشان نشان از اقتدار و مظلومیت آن‌ها و ستاره‌های سر شانه‌شان پیامی آسمانی دارد.

شهید محسن ملکیان و شهید سعید شکریان 2 سرباز وظیفه‌ای که در جنگ تحمیلی در کیلومترها آن طرف‌تر از مرزهای سرزمین‌شان به شهادت رسیدند و اکنون پیکر مطهرشان به خانه بازگشته است. در کنار این 2 سرباز شهید، مدافعان حرمی هم بودند که در اوج مظلومی و بی‌صدایی شهید شدند.

رمضان محبی و صفرعلی سیفی، مدافعان حرمی بودند که از گردان فاطمیون در سوریه به شهادت رسیدند و امروز با تشییع پیکر این 2 شهید عزیز در کنار شهدای دفاع مقدس، پای پیوند 2 نسل امضا زدند.

مردم بسیاری برای بدرقه شهدا آمده بودند، نیروهای مسلح نیز در مراسم حضور داشتند، همگی با لباس‌های نظامی آمده بودند تا به مقام شامخ شهدایی که ایثار را در عمل به آن‌ها نشان دادند و مصداق فداکاری و از خود گذشتگی شدند، سلامی نظامی دهند.

دست‌های سربازان و نیروهای مسلح و پاسداران و بسیجیان و همه شهروندان، امروز به نشانه ادب در کنار سرها قرار گفت، همه آمدند که ثابت کنند برای خون‌های ریخته شده ارزش قائل‌اند و احترام به این خون‌ها کمترین کاری است که می‌توانند انجام دهند.

پیکر این 4 تن از شهدای بزرگوار ظهر امروز پس از اقامه نماز توسط آیت‌الله طباطبایی‌نژاد، بر دوش مردم شهید پرور اصفهان قرار گرفت و از میدان فیض تا گلستان شهدا تشییع و در همان جا به خاک سپرده شد.

[عکاس: حجت امانیان]

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست