دلیل اعتراض کشاورزان اصفهانی مقابل محیط زیست
یکشنبه 16 مهر 1396, 20:25

 

کشاورزان از برخی نقاط اصفهان برای انتخاب یک مدیر غیربومی در اداره‌کل محیط زیست اصفهان به نشانه اعتراض مقابل این اداره‌کل تجمع کردند.

به گزارش رویش نیوز، رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: کشاورزان اصفهانی سال‌هاست از اینکه مدیران غیربومی برای دستگاه‌هایی مرتبط با کشاوزی انتخاب می‌شوند به خاطر ناآشنایی مدیران به حوزه اصفهان و مسائل آن آسیب دیدند و اعتراضشان تنها به مدیر غیربومی که برای محیط زیست انتخاب شده نیست بلکه به تمام مدیرانی که غیربومی هستند، است.

امینی تصریح کرد: هرچند این افراد نیز انسان‌های شریفی هستند و برای کار آمدند اما ذاتاً نیرویی که متعلق به منطقه نباشد انگیزه خاصی نسبت به آن منطقه و استان نداشته و مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین زمانی که یک مدیر غیربومی وارد استان شد تا زمانی که بخواهد با منطقه و شهرستان و استان و خرده فرهنگ‌های آن آشنا شود و با مردم و مسئولان ارتباط برقرار کند دوران مدیریت او تمام شده است.

رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان افزود: به علاوه اینکه مدیری که از بیرون استان می‌آید معمولا تعدادی مدیر همراه خود خواهد آورد و محدودیت‌هایی برای نیروهای کارآمد بومی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به رخدادهای سال‌های گذشته بیان کرد: اتفاقات بسیاری در گذشته در این ادارات رخ داد و تبعات آن به آب و محیط زیست و کشاورزی و کل مردم وارد شد؛ در حالی‌که اگر مدیران اصفهانی بودند زیر بار این مسائل نمی‌رفتند و تمام اینها از زمانی آغاز شد که نخستین بار مدیران غیربومی سر کار آمدند.

امینی تصریح کرد: دیروز در این تجمع حدود 400 نفر از کشاورزان از شهرستان‌های لنجان، مبارکه، فلاورجان، خمینی‌شهر، برخوار و شرق اصفهان به نمایندگی از مزارع استان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه اداره کل محیط زیست تنها متصدی موارد مربوط به آب نیست، گفت: در زمان مدیریت آقای شهنوایی ایشان به هر قیمتی بود در مقابل تعرض به حقآبه محیط زیست، آلوده شدن آبها و واگذاری مناطق مقاومت می‌کرد.

رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان افزود: بعد از برکناری این شخص مدیران غیربومی انتخاب شدند و بیشتر مناطق اصفهان واگذار شد، بیشتر مجوزهایی که نباید صادر شد، اقداماتی در ارتباط با آلاینده‌ها و خشک شدن تالاب گاوخونی را به ارمغان آوردند.

وی گفت: بقیه حرف می‌زنند ولی از اختیارات قانونی خود استفاده نکردند و ما مطمئنیم که مدیران غیربومی آنجور که باید مانند مدیران بومی نسبت به شهر و استان عرق ندارند و منافع اجتماعی را ترجیح می‌دهند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.