علم و فناوری اولویت نخست استان اصفهان تا 20 سال آینده است
دوشنبه 09 مرداد 1396, 12:43

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در برنامه آمایش سرزمین استان اصفهان به این نتیجه رسیدیم که محور توسعه نباید صنعت باشد و محورهای دیگری نیز باید وجود داشته باشد.

وی افزود: در یک فرآیند علمی 3 اولویت اصلی 20 ساله استان تدوین، نهایی و در دستور کار قرار گرفته است که علم و فناوری می‌تواند اولویت نخست استان اصفهان تا 20 سال آینده باشد چراکه شرایط آن را دارد.

استاندار اصفهان گفت: ظرفیت‌ها و جاذبه‌های میراثی در استان اصفهان نیز برای همه مشهود است چراکه بیش از 20 هزار جاذبه طبیعی و میراثی و ... دارد؛ بنابراین محوریت دوم توسعه استان میراث فرهنگی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: هنر نیز در اصفهان جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد و یکی دیگر از محورهای توسعه استان اصفهان خواهد بود؛ کریدور علم و فناوری یکی از اقداماتی است که از 15 سال گذشته آغاز شده اما روند پیشرفت قابل توجهی نداشته است.

زرگرپور با اشاره به سازمان استقرار منطقه ویژه علمی و فناوری بیان داشت: در شهرک علمی و فناوری استان اصفهان علم به ثروت تبدیل می‌شود که 550 شرکت دانش‌بنیان و 6 هزار متخصص در آن فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: جایگاه شهرک برای استان اصفهان که دیگر ظرفیت توسعه صنعتی ندارد، بسیار بالاست، شهرک علمی و فناوری استان اصفهان یک سازمان غیر دولتی و غیر تجاری است.

استاندار اصفهان عنوان داشت: پیش‌بینی می‌شود میزان بازدیدکنندگان خارجی از استان اصفهان در پایان برنامه ششم توسعه به یک میلیون نفر در سال برسد.

وی تصریح کرد: علی‌رغم خشکسالی در استان اصفهان، امسال وضعیت کشاورزی قابل قبولی داشته‌ایم؛ برآورد ما این است که در سال جاری 306 هزار تن گندم و 175 هزار تن جو تولید شود که تاکنون 170 هزار تن گندم و 43 هزار تن جو خریداری شده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.