حرکت هماهنگ روزنامه های اصلاح طلب
حمله به کریمی قدوسی برای پوشاندن اشتباه ظریف
سه شنبه 07 دی 1395, 13:39

 

رویش نیوز- سرویس سیاسی: در روزهای گذشته خبرساز ترین موضوعی که اتفاق افتاده مباحث مربوط به صحبت های ظریف در کمیسیون امنیت ملی و افشای قسمت مهمی از این صحبت ها توسط کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس بود. این جریان قصه دنباله داری شد و سرانجام در روز گذشته متن اظهارات ظریف در کمیسیون با امضای 12 نماینده مجلس منتشر شد و نشان از تایید صحبت های کریمی قدوسی پیرامون اظهارات ظریف داشت. اظهاراتی که اعتراف گونه بود و نقطه عطفی در سیاسیت خارجی این چندساله دولت یازدهم به شمار می آید. ظریف در قسمت مهمی از این صحبت ها گفت: "من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم، به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم"

اما پس از این که اظهارات ظریف منتشر شد جریان رسانه ای حامی دولت که تا پیش از انتشار متن این موضوع را به کل تکذیب می کرد رویکرد جدیدی اتخاذ کرد و با تغییر موضوع به حمله علیه کریمی قدوسی پرداختند. هر چند که اقدام کریمی قدوسی به خودی خود اخلاقی نبوده است و مطمئنا باید مورد نکوهش قرار گیرد اما حمله به کریمی قدوسی و حتی محاکمه او در حال حاضر اصل ماجرا را تغییر نمی دهد.

مبحثی که باید به آن توجه کرد این است که این رسانه ها خلط مبحث کرده و برای انحراف اذهان از موضوع اصلی یعنی اعتراف ظریف به حمله هماهنگ به کریمی قدوسی پناه برده اند. در حالی که این سوال باید ایجاد شود که چرا ظریف پیرامون اشتباهاتش به ساحت مردم پاسخگو نیست و فقط به تضمین عدم افشای صحبت هایش حاضر به گفتگوی بی پرده است. اما برایمان طبیعی شده است که این رسانه های حامی دولت سریع به انحراف اذهان فکر کنند و مانند زمانی که مشکلات به وجود آمده در مهران را با لغو سخنرانی مطهری و فاجعه قطارهای سمنان را با موضوع محمود صادقی ماست مالی کردند حالا هم با حمله به کریمی قدوسی به ماله کشی موضوع اعتراف ظریف پرداخته اند.

 

 

نظرات

- علي عبادي
سلام عليكم برجام 67 ميليارد دلار به ايران خسارت به بار آورد لذا آقاي ظريف بايد مجازات حبس ابد بشوند تا امسال آقاي ظريف همچين اشتباهاتي را مرتكب نشوند.
1395-10-07 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- دوستي
اصلاح طلبها چرا موقعي كه نتن ياهو انهارا سربازان خود در خط مقدم ميداند سكوت ميكنند ولي اگر يكنفر برعليه دوستانشان افشاگري كرد رگ گردن كلفت ميكنند و دست به هوچي گري و شكايت ميبرند ماهيت شما شناخته شده است بيشتر خودرالو ندهيد.
1395-10-09 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.