مديريت صحيحِ منابع آبي نيازامروزاصفهان
شنبه 20 آذر 1395, 15:19

 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عليرغم تاخير در بارشهاي پائيزي در ماه هاي مهر و آبان سال جاري، اما در بارندگي هاي اخير ميزان نزولات آسماني در حوزه آبريز زاينده رود بيش از متوسط ساليانه اين حوزه بوده است.
به گزارش رویش نیوز به نقل از ايمنا، فتح الله معين در جلسه علني امروز شوراي شهر اصفهان اظهار كرد: اميدواريم اين بارش ها براي مردم مايه خير و بركت باشد و با اعمال مديريت در اين حوزه و مديريت بهينه مصرف، شاهد رفع مشكلات و تامين حقوق حق آبه داران اين حوزه باشيم.
اماكن ورزشي بايد با هزينه هاي ارزان تري خدمات خود را ارئه دهند
رئيس كميسيون امور اقتصادي، حقوقي و گردشگري شوراي اسلامي شهر اصفهان در قسمتي ديگر از سخنان خود اظهاركرد: امكانات فرهنگي، تفريحي و ورزشي متعلق به شهرداري از محل بودجه شهرداري احداث و هزينه هاي مربوط به نيروي انساني آنها نيز از سوي شهرداري پرداخت مي شود.
معين اذعان كرد: متاسفانه عليرغم پرداخت اين هزينه ها به طور نسبي بهاي استفاده از اين مراكز براي بخش زيادي از مردم زياد و بعضاً غير قابل تامين است و انتظار داريم در بودجه سال 1396 اين موضوع مورد توجه قرار گرفته و ترتيبي اتخاذ شود كه براي مردم استفاده از امكانات تفريحي ورزشي ارزان تر و آسان تر باشد چرا كه انتظار مردم و جامعه ورزش پيش بيني تعرفه هاي متفاوت جهت استفاده ارزانتر و آسانتر از مراكز ورزشي در شرايط مناسب است.
فساد اقتصادي مهمترين مانع پيشرفت جوامع بشري
وي همچنين به 19 آذرماه روز جهاني مقابله با فساد است اشاره كرد و گفت: تمامي انديشمندان علم اقتصاد و جامعه شناسي و حقوق، فساد را عمده ترين مانع توسعه جوامع بشري و مهمترين عامل براي بي عدالتي و حق كشي و سلب اميد و خود باوري در جامعه مي دانند.
رئيس كميسيون امور اقتصادي، حقوقي و گردشگري شوراي اسلامي شهر اصفهان بيان كرد: آثار فساد در جامعه به خصوص فساد در دستگاه هاي اجرايي در تمامي شئون فردي و اجتماعي خود را نشان داده و آثار مخرب و زيانبار را به همراه داشته است؛ سازمان شهرداري به عنوان دستگاه اجرايي مورد مراجعه عموم مردم، بخش زيادي از امور مردم را بر عهده دارد.
معين، خاطرنشان كرد: اعتبار مورد نياز شهرداري عمدتاً توسط مردم تامين مي شود و بدين لحاظ مبارزه با فساد و سالم سازي آن با توجه به اينكه مردم هر روزه با آن سر و كار دارند از الويتهاي ويژه نمايندگان مردم و اعضاي شوراي شهر به لحاظ خواست عموم مردم تلقي مي شود.
وي تصريح كرد: اميد است فراموش نكنيم برخي تصميمات نابجا در شهرداري از جمله تغيير كاربري ها يا واگذاري تراكم بيش از ميزان مجاز تاثيراتي بلندمدت و غير قابل جبران دارد كه دهها سال مردم را دچار مشكل مي كند و حقوق آنها را پايمال و ميراث گذشتگان در حفاظت از شهر و نما و منظر آن را نابود مي سازد
 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.