نمی‌توان برای بازکردن سدتصمیم‌گیری کرد
یکشنبه 14 آذر 1395, 15:01

 

به گزارش رویش نیوز علی بصیر پور امروز در گفت‌وگو با فارس پیرامون آخرین وضعیت ذخایر سد زاینده‌رود با توجه به بارش‌های اخیر اظهار داشت: در پاییز از لحاظ بارش خیلی عقب افتادیم و بارش‌های اخیر فقط توانستند میزان بارش‌ها را به میانگین بلندمدت فصل پاییز نزدیک کنند اما هنوز به عدد میانگین نرسیده است.

وی با بیان اینکه هیچ چیز درباره بارش‌های آتی مشخص نیست افزود: باید منتظر مابقی بارش‌ها در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار بود تا بتوان درباره آینده تصمیم‌گیری کرد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان پیرامون میزان افزایش ذخایر آبی سد زاینده‌رود بیان کرد: با بارش‌های اخیر میزان آب پشت سد از 144 میلیون مترمکعب به عدد 150 میلیون مترمکعب رسید که افزایش 6 میلیون مترمکعبی ذخایر سد را نشان می‌دهد.

بصیر پور با اشاره به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی پیرامون باز کردن سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان گفت: هر چند که گفته شده که در زمستان بارش‌ها در حد میانگین بلندمدت خواهد بود، ولی هنوز نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد که آیا آب به روی کشاورزان باز خواهد شد یا خیر و این تصمیم بر عهده شورای هماهنگی حوزه است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: منتظر هستیم تا ببینیم میزان ورودی آب به سد و درصد بارش‌ها چه مقدار خواهد بود تا تصمیم نهایی را برای این موضوع بگیریم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.