یادداشت دکترعابدی نماینده مردم اصفهان پیرامون معضل آب‌اصفهان؛
رياست محترم جمهور به داد مردم اصفهان برسيد
چهارشنبه 05 آبان 1395, 09:40

 

دكتر حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون معضل آب اصفهان یادداشتی را در اختیار رویش نیوز گذاشته است. متن این یادداشت به شرح زیر است

رياست محترم جمهور به داد مردم اصفهان برسيد
 اصفهان اولين شهري كه حكومت نظامي را به دليل حمايت از انقلاب اسلامي تحمل كرد سپس با همه وجود پذيراي آوارگان جنگ شد و فرزندان برومندش با هدف برقرار عدالت اسلامي و دفاع از مرزهاي كشور عازم جبهه‌ها شدند و بالاترين نسبت شهدا، جانبازان و آزادگان را دارد؛ امروز در دام بلاي سو مدیریت‌ها و سو تدبیرها شاهد به تاراج بردن حقوق حقه خود است و معترضين به سیاست‌های غلط كساني هستند كه اغلب آنان پدر يا برادر شهيد يا آزاده هستند ولي تحمل بی‌عدالتی بيش از اين وجود ندارد.
مردم ورزنه و روستاهای هم‌جوار كه پایین‌ترین روستاهاي  زاینده‌رود هستند و بيشترين شهيد را تقديم دفاع مقدس كرده امروز مورد بی‌مهری و بی‌تفاوتی مسئولان استاني و وزارت نيرو متحمل خسارات فراواني شده‌اند؛ و در يازده سال گذشته هيچ مسئولي حاضر نشده از حقوق حقه اين مردم دفاع كند حقوقي كه چهارصد سال پيش مرحوم شيخ بهائي ره به‌عنوان حق آبه مشخص كرده و تا يازده سال پيش همه حکومت‌ها و دولت‌ها از حقوق حقه پايين دست‌ها به‌شدت حمايت و دست متجاوزين را كوتاه می‌کردند امروز مسئولين بی‌تفاوت نظاره‌گر چپاول و غارت حقوق كشاورزان اصفهان هستند و اصفهان را با ايجاد بحران بی‌آبی در ورطه نابودي انداخته‌اند.
راه‌حل بحران آب زاینده‌رود خيلي پيچيده نيست؛ با توجه به اسناد تاريخي و مصوبات شوراي عالي آب بخصوص سيزدهمين مصوبه:
آب تونل اول و رودخانه طبيعي متعلق به كشاورزان اصفهان است و گذشته هم نشان داده كه وزارتين نتوانسته‌اند مديريت درست داشته باشند و عدالت را رعايت كنند
راه‌حل:
مديريت آب از تونل اول تا تالاب گاوخونی به نمايندگان صنف كشاورزان منطقه بر اساس عرف معمول سپرده شود.
تونل دوم و تونل چشمه لنگان در مديريت وزارت نيرو باقي بماند.
براي كسري آب استان و صنعت و هر جا كه وزارت نيرو برنامه دارد به‌سرعت سد تونل سوم و طرح بهشت‌آباد به اجرا دربیاید
در نتيجه اختصاص آب توسط وزارت محترم نيرو به صنعت و ساير استان‌ها از منابعي كه وزارت نيرو تأمین می‌کند مورد اعتراض مردم فهيم و شريف اصفهان نمی‌باشد اما اختصاص آب تونل اول و رودخانه زاینده‌رود به غير كشاورزان اصفهان غیرقانونی وغیرشرعی و ظلمي آشكار است كه مردم اصفهان انتظار دارند باتدبیر رياست محترم جمهوري اين طرح كه با مصوبات خود دولت همخواني دارد به اجرا دربیاید.
دکتر عابدی
نماينده مردم شريف اصفهان در مجلس شوراي اسلامي

 

نظرات

- 1111
حل مشکل آب اصفهان به نمایندگان شجاعی چون دکتر عابدی نیاز دارد
1395-08-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- شیرین
آقای عابدی روحانی هم خود از مسلک شما است تا ببینیم در انتخابات شما پشت آقای روحانی می ایستید یا خیر؟؟
1395-08-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- محمد
نمایندگان اگه همه با هم فریاد بزنند، میشه یه کارایی کرد. یه دست صدا نداره، بقیه نمایندگان هم بیان وسط
1395-08-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- قبل از نابودی اصفهان بیدار شویم
مشکل اصفهان عدم اتحاد استانی و ضربه خوردن از درون توسط سیاه نمایی پان قومهای ساکن اصفهان علیه اصفهان در مرکز کشور و رسانه هاست
1395-08-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- بنده خدا
آقای عابدی امیدوارم که این نامه نگاریها جهت رفع مشکل آب باشد هرچند ازدودکش دولت دود سفید هرگز خارج نمیشود.فعلا دولتیون بفکر انتخاباتند.
1395-08-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- محمد
اولا مردم شرق اصفهان بروند از صنعت و فولاد مبارکه حق خویش را طلب کنن شاید اصفهان بخاد با اب خویش تمام فولاد دنیا رو تامین کنه مردم چهار محال وخوزستان چه گناهی کردن تا به کی فدای استان شما بشن اگه بهونتون مهاجرینن که این مهاجرین 1/5برابر خود زاینده رود اب برا اصفهان اوردن درثانی مهاجرین اصفهانی سایر جاها بماند بابا اصن مگه دیگران حق زندگی ندارن تا کی چشم به کارون دارین پنج تا تونل بستون نیست چقد حجم اب منتقل کنن تا شما راضی بشین تاکی تا کم میارین بحث شهدا رو مطرح میکنین مگه فقط شما جنگ کردین فقط شما شهید دادین همه شهید دادند همه جنگیدن میخاین قانون تصویب کنن که کارون منتقل بشه اصفهان و از خوزستان وچهارمحال سلب تابعیت بشه شما راضی بشین اصلا مگه نمیگفتین اب شرب نداریم الان چی شد که اب بهشت اباد سهم کشاورزی شرق اصفهان شد
1395-08-05 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- قبل از نابودی اصفهان بیدار شویم
کوتاه امدن در برابر امثال این کامنت گذار و مهاجرین قومیت گرای ضد اصفهان باعث شده چنین گستاخانه نان و نمک اصفهان را بخورند و نمکدان بشکنند ادامه این روند در اصفهان لاعث تبدیل ان به کرج و اقلیت شدن بومیهاست
1395-08-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
تفکرات شما عامل نابودی کشور است. وقتی کشوری نماند ماندن یا نماندن اصفهان دیگر مهم نیست.
1395-08-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مسعود فقیه ایمانی
برنامه اصلاح طلبان برای ایجاد جنگ داخلی در ایران قطعی است و البته مردم بیشعوری هم هستند که این خائنها را دلسوز خود می پندارند. درست در همین زمان که این آقایان مردم اصفهان را تحریک می کنند همکارانشان در خوزستان و چهارمحال و یزد مردم آن مناطق را علیه اصفهان تحریک می کنند. نتیجه این مساله هم مشخص است. قبلا بارها راه حل واقعی مشکل آب در کل ایران را مطرح کردم اما دیدم عقلهای خوانندگان تعطیل شده و جز فحش و ناسزا چیز دیگری نثار من نمی کنند. پس بیخود آنها را تکرار نمی کنم. پیش به سوی روزی که در زنده رود به جای آب خون جاری شود.
1395-08-06 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهران
آقای فقیه ایمانی، خود شما هم که در آخر نظرتان حرف «جنگی» زده اید! هرگز نباید به دام یادداشتهای چرندی مشابه کسی که خود را «محمد» و ظاهراً از چهارمحال معرفی کرده افتاد. این چرندیات دیگر ارزش جواب دادن ندارد. اگر «رویش» هم لطف کند و امثال چنین نظرات سخیفی را منتشر نکند، باعث تشکر فراوان خواهد بود. این تفرقه افکنان کم جا برای «تکرار» مزخرفات نفرت پراکن خود ندارند.
1395-08-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهران
متأسفانه این یادداشت آقای عابدی هم بیشتر بوی حزبی می دهد تا اینکه نمایندگی مردم را نشان بدهد (اشاره ایشان به «11 سال پیش»). درست است که آقای احمدی نژاد باقیمانده آب زاینده رود را از کیسه اصفهان به چهارمحال بخشید. ولی پایه گذار اصلی مشکل آقای خاتمی بود که قبل از ایشان، تمام آب موجود زاینده رود را ناجوانمردانه به زادگاه خود (یزد) برد و قبح خشکاندن زاینده رود را شکست؛ پیش از تأمین جایگزین (تونل کوهرنگ 3).
1395-08-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- مهران
ضمناً منتظر واکنش ایشان (به همراه دیگر نماینده جدید اصفهان) در برابر اعتبار «لوله دوم آب از زاینده رود به یزد» در لایحه بودجه 96 هستیم (البته دیگر کدام آب؟!). اینطوری واقعاً معلوم می شود که صداقت دارند یا نه. 9 سال است که این طرح، سالانه بودجه های ده ها میلیارد تومانی می گیرد و دریغ از یک کلمه اعتراض از سوی هیچ یک از نمایندگان اصفهان!
1395-08-17 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.