«کمیته امنیت آب» تشکیل شد
دوشنبه 26 مهر 1395, 20:32

 

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی موضوع توسعه استان خوزستان با حضور قائم مقام وزیر کشور خبر داد و گفت: «کمیته امنیت آب» به ریاست برومندی در کمیسیون امنیت ملی تشکیل شد.

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از نشست صبح امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: امروز هیأت رئیسه کمیسیون با حضور رؤسای کمیته‌های کمیسیون تشکیل جلسه داد، موضوع جلسه امروز که با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور و معاون سیاسی وزارت کشور و ذوالفقاری معاون امنیتی- انتظامی وزارت کشور برگزار شد، بررسی مسائل توسعه استان خوزستان بود.

وی افزود: در این جلسه، موضوعات مختلف استان و راه‌های توسعه و عمران استان خوزستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر تسریع و تقویت طرح جامع توسعه استان و تأمین امکانات مورد نیاز به ویژه آب، راه و نیازهای فرهنگی منطقه تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: در ادامه از ساعت 10 صبح جلسه بعدی کمیسیون با عنوان «امنیت آب» برگزار شد که در نهایت «کمیته امنیت آب» با ریاست محمدمهدی برومندی و با حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، کشاورزی، آب و منابع طبیعی و انرژی در کمیسیون تشکیل شد.

نقوی تصریح کرد: در این نشست، شرایط و ابعاد امنیت آب شرب و آب کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راه‌های تأمین، صرف‌جویی، بهینه‌سازی مصرف و استحصال آن چه به صورت آب شیرین و چه به صورت آب کشاورزی مورد رسیدگی قرار گرفت تا به روش‌ها و راه حل‌های مناسبی دست یابیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز روش‌ها و حوزه‌های انتقال آب و همچنین ظرفیت‌های شیرین‌کردن آب به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.