رویش‌نیوز گزارش می‌دهد؛
آخرین اخبار درباره تغییر استاندار اصفهان
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 11:14

 

به گزارش رویش نیوز، در ساعات ابتدایی شب یکی از سایت‌های خبری این خبر را منتشر کرد: «سرانجام شایعه‌ها به حقیقت پیوست و با استعفای زرگرپور، استاندار اصفهان موافقت شد و حسین رضایی رئیس پیشین سازمان حج و زیارت در دولت اصلاحات، به عنوان استاندار پیشنهادی از سوی وزارت کشور به هیات دولت معرفی شده و احتمالا فردا در خصوص وی تصمیم‌گیری می‌شود

این خبر هنوز تأیید و یا تکذیب رسمی نشده است؛ اما سایت مذکور سابقه شایعه پراکنی در خصوص استعفای استاندار اصفهان در هفته‌های گذشته را نیز دارد. لازم به ذکر است در تماس ابتدایی رویش نیوز با منابع آگاه در استانداری، خبر استعفای زرگرپور تأیید نشد اما تاکنون هیچ تکذیبیه رسمی نیز منتشر نشده است. در آخرین پیگیری مسئولین ذی ربط در استانداری مصاحبه سخنگوی وزارت کشور(اینجا) را آخرین خبر در این رابطه عنوان کردند. سخنگوی وزارت کشور در آن مصاحبه استعفا را تکذیب و تغییر استانداران رو در دست بررسی می داند.

آخرین پیگیری‌های خبرنگار رویش‌نیوز حکایت از آن دارد که روز گذشته دکتر محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور برای رایزنی با افراد متنفذ جهت اخذ رضایت آنها برای تغییر استاندار، وارد اصفهان شده است ولی خبری از نتایج این جلسات هنوز منتشر نشده است.

نکته جالب در این اتفاقات اخیر آن است که دو خط متفاوت در دولت در حال پیگیری است؛ از یک سو وزارت کشور با هرگونه تغییری در استانداری‌ها مخالف است(هر چند این مسئله در استان زنجان نقض شد) و از سوی دیگر نهاد ریاست جمهوری به دنبال تغییر در مدیران استان‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای افراطی کردن فضای استان‌ها است.

قاعدتاً در حالی که کم‌تر از یک سال به پایان دولت زمان باقی است، این تغییر نه برای تحول در استان بلکه با اهدافی سیاسی دنبال می‌شود و قاعدتاً هیچ منفعتی برای استان نخواهد داشت.

از سوی دیگر گزینه‌ای که به عنوان جانشین برای زرگرپور مطرح شده است نیز چندان دارای وجهه مثبتی در استان نمی‌باشد؛ وی از نزدیکان وزیر کشور استیضاح شده دولت اصلاحات، یعنی عبداله نوری است و طیف سیاسی آن نزدیک به جریان افراطی مشارکت محسوب می‌شوند و این مسئله می‌تواند سم مهلکی برای استان باشد.

به هر روی اگر نهاد ریاست جمهوری بر تصمیم خود مبنی بر تغییر در استانداری اصفهان، جدی است باید دنبال گزینه‌هایی معتدل‌تر باشد که سابقه‌ی افراطی‌گری در کارنامه خود ندارند نه افراد نام و نشان دار یک جریان خاص.

 

 

 

نظرات

- حسام
سلام به مرگ گرفته اند که به تب راضی شوی...
1395-06-24 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- اصلاحطلبان سیاسی نه منافع استانی
متاسفانه اصلاحطلبان اصفهان اصلا دغدغه اقتصاد و اب اصفهان را ندارند و حتی منافع حزبیشان و کاسبی رایشان باعث شده با قومیتگراهای ساکن اصفهان که بر ضد اب اصفهان رسما اقدام میکنند متحد شوند حتی فرد غیربومی قومیترا را در لیست اولیه شان ذاشتن بعد که فهمیدن با واکنش منفی مردم مواجه میشه برش داشتن و البته برای دلجویی قول مسیولیت استانی بهش دادن. تو لیستشون هم کاندیدهای ضعیفی گذاشتن که صداشون تو مجلس اصلا نمیاد. بزرگترین خیانت و سرگشمه نابودی اب اصفهان هم در دولت اصلاحات و توسط رییس حمهور و بیطرفوزیر نیرو و عارف معادن اول یزدی گذاشته شد که بجای اب بردن از انتهای زاینده رود یا از حوزه ابریز خوزستان و غیر زاینده رود تز سرچشمه اب اصفهان بردن و تونل بهشت اباد و وعده های کاذب و جنگ بین اصفهان و خوزستان راه انداختن
1395-06-24 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- علی
گناه زرگرپور مقاومت در برابر سهم خواهیهای نامعقول خط سومیها در انتخابات مجلس، و افراطی گریهای آنها و تلاش برای نفوذ در مراکز تصمیم گیری استان بود که عملا به در بسته خوردند. اصلاح طلبان می خواهند افتضاحات انتخابات در دوران سازندگی و اصلاحات و باطل شدنهای متمادی آنها تکرار شود.
1395-06-25 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- گل من
سلام، من أصلا كاري به گروه إصلاح طلب و اصولگرا ندارم، أصفهان تو اين چند دهه اخير خيلي بهش كم لطفي شده و همه پروژه هاي عمراني از جمله مترو، ورزشگاه نقش جهان و ... و از همه مهمتر آب و خشكي زاينده رود كه همه دلخوشي مردم به اين جاري بودن اب در اين رودخانه هست و به روحيه مردم وابسته هست، بايد كسي استاندار شود كه راه حل همه اين مورد ها رو داشته باشه و دلسوز اين مردم واستان باشه، فرد متخصص كم نيست، چرا دوباره كسي رو معرفي كركند كه أصلا إجرائي نبوده ونسيت ، بابا آدم هاي إجرائي و غير حذب و سياسي و إجرائي قوي در اين استان كم نيست. كسي بايد بيايد كه قوي باشد. آقاي مهندس سيف اللهي از ان أفراد إجرائي قوي هست كه اگر بيايد همه مسائل استان حل خواهد شد.
1395-06-28 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.