استاندار اصفهان همجنان مشغول کار است؛
راز شایعه تکراری رفتن زرگرپور چیست؟
چهارشنبه 10 شهریور 1395, 15:58

 

رویش نیوز-سرویس سیاسی: امروز برای چندمین بار در ماه های اخیر، شایعه استعفای استاندار اصفهان در شبکه های اجتماعی پخش شد. شایعه ای که آنچنان جدی مطرح شد که حتی کانال تلگرامی خبرگزاری صدا و سیما نیز آن را پخش و حتی برای زرگرپور جایگزین هم معرفی کرده بود، گرچه با گذشت یکی دو ساعت این خبر از روی کانال این خبرگزاری حذف شد.

رسول زرگرپور شب گذشته با رئیس جمهور دیداری داشته است. جلسه ای که درباره میزان اجرای مصوبات سفر استانی دولت به اصفهان و مشکلات و موانع موجود در راه اجرای مصوبات بوده است. اما همین جلسه عادی که نمونه آن برای چند استان دیگر نیز اتفاق افتاده است، زمینه ساز ایجاد شایعه رفتن زرگرپور از استانداری شد. شایعه ای که قائدی ها، مدیر روابط عمومی استانداری در گفتگو با رویش نیوز آن را تکذیب و عنوان کرد که باید دید اهداف چنین حاشیه  سازی هایی چیست؟

اما همانطور که در ابتدای متن هم اشاره د این بار اول نیست که چنین شایعاتی درباره استاندر اصفهان پخش می شود. از ابتدای کار استاندری تقریبا هر چند ماه یکبار خبر رفتن، استعفا یا عزل زرگرپور از یک منبع آگاه پخش می شود، اخباری که عموماً از جانب سایت ها و یا کانال های خبری اصلاح طلب هستند.

جریان های افراطی اصلاح طلب از ابتدا در پی عدم انتساب زرگر به عنوان استاندار و پس از آن به دنبال تغییر وی بودند. آنطور که مشخص است استان اصفهان آنگونه که مدنظر آن هاست در دامن جریان های تندرو نغلتیده و همین امر موجب نارضایتی آن ها شده است.

بحث بر سر عملکرد زرگرپور نیست، که مسلماً در میان آن کمبودها و خطاهایی هم وجود دارد، اما خواست این افراد برای تغییر استاندار به مباحث جناحی و سیاسی برمی گردد و نه کارهای استانی، چه اینکه گزینه هایی که عموماً از آن ها به عنوان جایگزین نامبرده می شود، نه بخاطر سابقه کاری یا کاربلدی که بیشتر با توجه به پیشینه سیاسی و نسبتشان با همین گروه های تندرو اصلاح طلب معرفی می شوند.

فضای استان اصفهان در این سه سال به جز یکی دو مورد که منشا آن هم خارج از استان بوده است، فضایی به دور از سیاسی بازی و جنگ های سیاسی قومی قبیله ای داشته و تحمل این فضا برای کسانی که از چنین آب های گل آلود ماهی های خوش خط و خال صید می کنند بسیار سخت است و به همین خاطر است که مدام به دنبال تغییر استاندار هستند تا به تبع آن و با چهره جدید استاندری به سیاست زده کردن فضای اصفهان بپردازند.

هرچه به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک تر می شویم بر این فشارها و شایعه سازی ها نیز افزوده خواهد شد و باید دید که تا استاندر اصفهان تا کجا می تواند در مقابل فشار این جریان انحصارطلب ایستادگی کند.

 

نظرات

- اصفهانی نمونده
دولت اصلاحات خاتمی با وزیر نیرویش یعنی بیطرف عامل خشکسالیه در اون دوران پرپولی کشور نطفه نابودی اب اصفهان بسته شد همین شبکه بزرگ صفدر حسینی مشارکتی اصلاحاتی بژزگترین دشمن اصفهان در مرکز کشورن اصلاحطلبان اصفهان هم تشکیل شدن از سیاستبازهای ضد اصفهان جالبه مهاجرین و قومیت گراهای ضد اب اصفهان تحت پوشش اصلاحطلبانن و زیرردای اونها دنبال اهداف پان قومی و سیاسیشون هستن و حتی کاندید به لیست امید غالب کردن که دقیقه نود حذف شد الان این خانم نماینده اصلاحطلب رفته چیکار کرده تا حالا ؟ مردم هم بزار سرشون به سنگ بخوره کل کارها و مشاغل و بهترین شهرهای غرب استان را دادید مهاجرینی که نتونستید مدیریتشون کنید و الان عکس از برنچکاری لنجان وفولاد و اسناد استان میگیرن میفرستن تو سایتهاشون ضد اب اصفهان مردم بومی کوندن و کشاورزی الان بی ابی و نابودی خوزستان که خودش اب نداره چهارمحالی که همشون از قبل اصفهان رشد کردن را در مسیله اب کشیده سمت خودش نماینده خرمشهر میگه اصفهان در زمان جنگ اب ما را سرقت کرد و به استاندار اصفهان توهین میکنه صدای یکی بلند نمیشه تو سایتهای خبری و کامنتهاشون هی مینویسن اصفهان اب ما را دزدید و از جوسازی منفی اونها غافلیم ساید قومیتگرای ایبنانیوز پر از توهینهای فاشیستی علیه اصفهانه یکی شکایت نمیکنه
1395-06-10 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول
- حسین
مگر برای اصفهان چکار کرده که کسی ناراحت رفتنش باشه
1395-06-11 پاسخ | پاسخ همراه نقل قول | نقل قول

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.