درخواست شورای عالی امنیت ملی از بانک مرکزی درباره شفاف‌سازی FATF
چهارشنبه 03 شهریور 1395, 11:58

 

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی در نامه‌ای از بانک مرکزی خواسته است تا جزئیات قرارداد AFTF را به اطلاع مردم برساند، گفت: یکی از عیوب دولت این است که قراردادهای مرتبط با سرنوشت مردم را محرمانه اعلام می‌کند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از عیوب بزرگ دولت یازدهم این است که قراردادهایی که به سرنوشت مردم وابسته است را محرمانه اعلام می‌کند که از جمله آن می‌توان به بحث برجام اشاره کرد.

وی افزود: در مذاکرات هسته‌ای که به برنامه جامع اقدام مشترک منتهی شد تیم مذاکره‌کننده تا مراحل آخر با طرف مقابل مذاکره می‌کردند اما مردم نامحرم بودند و دشمن محرم بود.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مردم و نمایندگان مجلس تا دقیقه نود که برجام به امضا رسید هیچ اطلاعی از محتوای برجام نداشتند و دولت ‌آن را محرمانه اعلام می‌کرد.

ابوترابی با اشاره به قراردادهای AFTF خاطرنشان کرد: این قراردادهای بانکی سونامی خطرناکی از نظر امنیتی است و شورای عالی امنیت ملی در نامه‌ای به بانک مرکزی عنوان کرده است که محتوای قرارداد به اطلاع مردم برسد و این قرارداد از محرمانه بودن خارج شود.

وی در پایان گفت:  بانک مرکزی در پاسخ به نامه شورای عالی امنیت ملی با بهانه‌ای که آورده است گفته است که ما قرارداد را امضا کرده‌ایم و با این اظهارات نسبت به خواسته شورای عالی امنیت ملی تمکین نکرده است.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.